Над могилою полеглого кіборга Святослава Горбенка вперше розгорнуто бойовий прапор полку спецпризначення

Святослав Горбенко (Скельд)
Святослав Горбенко (Скельд)

Для батьків полеглого воїна – Святослава Горбенка (Скельда) – Сергія Олександровича та Лариси Вікторівни День Незалежності України збігся з дуже важливою і знаковою подією у їхньому житті.

Командування Кіровоградського полку спеціального призначення повідомило, що до Києва прибудуть посланці цієї військової частини з відповідальною місією – вперше розгорнути Прапор полку над могилою загиблого побратима – Святослава Горбенка.

Указом Президента України від 22 серпня 2018 року полку присвоєно почесне найменування «імені князя Святослава Хороброго» і вручено  Прапор. Ось цей стяг і було вирішено вперше розгорнути там, де спочиває хоробрий захисник Донецького аеропорту Святослав.

Ми шануємо подвиг бійців цього полку, який першим зупинив ворога на підступах до Донецького аеропорту в 2014 році, а потім героїчно його захищав на чолі з полковником Олександром Трепаком (Редутом).

Сьогодні Герой України Олександр Трепак командує цим полком, він  дуже шанобливо ставиться до родин полеглих захисників, зокрема і до Сергія та Лариси Горбенко.

«Ми пам’ятаємо вашого сина, хороброго Святослава, який воював разом з нами і поліг в тому бою 3 жовтня 2014 року , – сказали військовики, які прибули з почесною місією до Києва. І тому ми прийняли рішення вперше розгорнути цей славний стяг над його могилою».

Ось що написав з нагоди цієї події на своїй сторінці у Фейсбуку Сергій Олександрович Горбенко:

“Сьогодні це рішення воїнів новітньої Дружини Святослава Хороброго, яким по праву можна назвати особовий склад полку спецпризначення, було виконано. На могилу до сина приїхали офіцери і солдати полку, прапороносці,  сурмач. Тонка і водночас сильна, як лезо меча самурая, пролунала пісня сурми, бійці по команді розгорнули стяг і потім схилили його перед Мечем-Хрестом Святослава, завмерли в хвилині мовчання.

Коротку зворушливу промову виголосив комбат цього полку, теж кіборг і ветеран АТО, який разом з Редутом і Скельдом відбивав шалені атаки розлюченого ворога в боях за Донецький аеропорт у вересні-жовтні 2014 року.

Я слухав його як в тумані, але суть цих прекрасних слів запам’ятав: смерть ніколи не забере назавжди хоробрих Святославів з нашої непереможної землі, і в потрібний час, в небезпечний для Вітчизни час, місце полеглого князя Святослава Хороброго, знову займе новий Святослав Хоробрий, як це сталося і тоді в Донецькому аеропорту. І ніколи пам’ять про Рицарів-Героїв України-Руси не буде забута.

Від імені родини я подякував славним спецпризначенцям за пам’ять про сина і високу честь. 3-й полк і його командир, вірні пам’яті і бойовій дружбі стали для нас віднині рідним полком – полком нашого сина – із цим полком зв’язані тепер з ним ще й іменем.

Тому символічно, що бійці 3-го полкупідняли свій бойовий прапор над Хрестом Святослава, який свого часу привіз Редут і тим самим зарахували Святослава  (Скельда)  до своїх лав посмертно.

Потім знаменитий бард Святослав Бойко виконав свого «13 Воїна» – нашу улюблену пісню, яку він присвятив нашому сину… Ця пісня – своєрідний гімн пам’яті Святка…

Ось таким для нас було День народження України нині. Дякуємо, браття- українці!”

Про Святослава Горбенка читайте також тут:

Леонід Фросевич

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 − 17 =