Міноборони припинило співпрацю з місією «Чорний Тюльпан»

Про це розповів на прес-конференції голова пошукового сектору гуманітарної місії «Чорний Тюльпан» Ярослав Жилкін. За його словами, за рік члени місії здійснили 274 пошукових виїзди й обстежили 60 населених пунктів по обидва боки лінії розмежування. Виїзджали в райони Донецька, до Бахмута (колишній Артемівськ), Красноармійська, Сніжного, Вуглегірська, Курахового в Донецькій області й до близько десяти населених пунктів Луганської області, зокрема Сєвєродонецька, села Нижній Нагольчик, Райовки, Дякового.

Упродовж цього року пошукові групи гуманітарної місії «Чорний Тюльпан» виявили на Донбасі 106 тіл загиблих у результаті бойових дій. 45 тіл були доставлені додому для належного поховання. З 2014 року місія «Чорний Тюльпан» евакуювала з Донбасу 810 тіл загиблих військових.

Звісно, у пошуковців були проблеми з доступом на тимчасово окуповані території Донбасу для евакуації тіл загиблих українських військовослужбовців.

«З 1 жовтня призупинено співпрацю з Міністерством оборони не з нашої ініціативи. Тому на сьогоднішній день ми не в рамках проектів ВСУ», – заявив Жилкін. За його словами, з Міноборони надійшов лист про те, що «у них тепер є гроші, й тому в наших послугах більше не мають потреби. Але ж усі розуміють, що необхідно продовжувати дослідження, опитувати населення, однак, на жаль, регулярного доступу на окуповані території ми не маємо. Хоча раніше це відбувалося за домовленостями між Міноборони України та керівництвом так званих ДНР–ЛНР. Мені важко сказати, чому так сталося і від кого все це залежить. Мені здається, що це має політичне забарвлення…».

Сьогодні «Чорний Тюльпан» співпрацює з органами судово-медичної експертизи, з Міністерством охорони здоров’я, Службою безпеки України та Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією.

Діяльність гуманітарної місії «Чорний Тюльпан» («Евакуація 200») стартувала у вересні 2014 року і була проектом цивільно-військового співробітництва Міноборони, Національного військово-історичного музею України та ВГО «Союз «Народна пам’ять».

Наталя ПЛОХОТНЮК

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *