Командувати Об’єднаними силами на Донбасі буде генерал-лейтенант Сергій Наєв

Президент України Петро Порошенко призначив генерал-лейтенанта Сергія Наєва командувачем Об’єднаних сил. Про це глава держави оголосив, перебуваючи в зоні АТО. За словами Порошенка, це передбачає Закон «Про особливості державної політики і забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей».

«Саме цим документом, де викладена моя стратегія реінтеграції Донбасу в Україну і відновлення територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів, ми змінюємо формат цієї операції, і керівництво переходить до ЗСУ. Операцію змінено на операцію Об’єднаних сил”, – заявив президент і додав, що в підпорядкування керівництва Об’єднаних сил переходять представники військових формувань та правоохоронних органів, залучених до виконання завдань.

За словами Порошенка, за час військової служби Сергій Наєв пройшов шлях від командира взводу до заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України (7 березня 2018 – ред.). До цього був начальником штабу – першим заступником командувача Сухопутних військ ЗСУ. У 2016 році Наєв командував військами оперативного командування “Схід”.

“Я бачив його на фронті, в АТО. Переконаний, що його рівень підготовки та досвід керівництва органами військового управління різного рівня дозволять йому якісно та відповідально здійснювати керівництво силами та засобами ЗСУ, інших військових формувань у відсічі і стримуванні російської агресії проти України…

У Ваших руках знаходяться не лише долі десятків тисяч військовослужбовців, які ввірені мною під Ваше командування. На Ваші плечі лягає відповідальність перед народом України за його оборону на найскладнішій ділянці. Як Верховний Головнокомандувач поділяю з Вами цю відповідальність», – заявив президент.

Порошенко наголосив, що пріоритетним і безальтернативним залишається звільнення української території політико-дипломатичним шляхом.

“Я ціную рівною мірою і життя військових, і життя цивільних. Попри постійні провокації з боку Росії та її маріонеткових злоякісних утворень, ми не бачимо іншого способу досягнути миру, крім як політико-дипломатичним шляхом, який був би підкріплений санкційним тиском та збільшенням оборонного потенціалу нашої держави», – зауважив глава держави.

Нагадаємо, 20 лютого Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про особливості державної політики і забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей».

“В цьому законі ми кваліфікуємо Російську державу – як державу-агресора. І це закріплено на законодавчому рівні. В цьому законі юридично визначено, що саме Російська Федерація окупувала наші території. Цей закон суттєво посилює правову базу застосування Збройних Сил України та інших силових підрозділів для оборони нашої держави”, – заявив тоді Порошенко і наголосив, що Україна залишається відданою мирному звільненню окупованих територій.

Чому АТО стає операцією Об’єднаних сил

У законі передбачено переформатування АТО в “заходи із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі й стримування збройної агресії РФ”.

Початок і завершення цих заходів визначатимуться окремими рішеннями президента України. Верховна Рада має право схвалювати рішення глави держави про використання Збройних Сил України. Повноваження з керування військовими і правоохоронними підрозділами на Донбасі переходять від СБУ до Генштабу, який очолює ЗСУ. Всі силовики на Донбасі входитимуть до Об’єднаного оперативного штабу Збройних Сил, який очолюватиме командувач Об’єднаних сил.

На цю посаду призначатиме президент України за поданням начальника Генштабу. Його повноваження визначаються окремим рішенням глави держави.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 − one =