У Росії на два місяці арештували двох українських прикордонників

Російський суд арештував на 2 місяці двох українських прикордонників, яких 3 жовтня затримали їхні російські колеги. Про це повідомив речник Державної прикордонної служби України Олег Слободян.

“За оперативною інформацією, в РФ стосовно українських прикордонників вже відбувся суд. При цьому розгляд відбувався за двома статтями: щодо незаконного перетину кордону та… злісної непокори працівникам правоохоронного органу. Рішення суду – утримання 2 місяці під вартою.

Ці обставини наштовхують на думку про те, що наші військовослужбовці буди захоплені силою, а той факт, що до них кілька днів тому не пустили українського консула, лише це підтверджує. Швидше за все, що на офіцерів чиниться психологічний тиск, і не виключено, що у них на тілі є видимі ознаки фізичної боротьби на кордоні.

Ще один доказ на користь цієї версії – під час огляду лінії кордону, у місці ймовірної «зустрічі» наших прикордонників, були виявлені сліди розташування двох груп, які, швидше за все, і захоплювали наших офіцерів”, – написав Слободян у Фейсбуку.

Він також повідомив, що зустріч представників Держприкордонслужби України та їхніх російських колег щодо долі затриманих хлопців завершилася невдало.

“Російський прикордонник, який прийшов на зустріч, заявив, що він не уповноважений відповідати на запитання, і тільки вручив російську версію протоколу про зустріч.

Документ формально-сухий та не містить жодних відповідей на питання, які цікавлять українську сторону. Українські прикордонники письмово висловили своє заперечення у зв’язку з порушенням російською прикордонної службою протокольних домовленостей та відверто цинічною позицією”.

Нагадаємо, 4 жовтня Державна прикордонна служба України заявила, що під час моніторингу кордону з Росією на Сумщині зникли двоє офіцерів відділу прикордонної служби “Зноб-Новгородське” Сумського прикордонного загону. Пізніше у відомстві заявили, що російська сторона офіційно підтвердила, що їх затримали.

Rost

Журналіст “Українського репортера”