Вона потонула? Біля узбережжя Південної Америки шукають субмарину з 44 людьми на борту

Підводний човен ВМС Аргентини TR-1700 “Сан-Хуан” із середи, 15 листопада, не виходить на зв’язок. Субмарина зникла з радарів неподалік від узбережжя Аргентини (приблизно за 400 км від Буенос-Айреса) під час переходу з військово-морської бази Ушуайї до бази Мар-дель-Плата. На борту судна перебували 44 члени команди.

Повідомляється, що коли з’явилися перші повідомлення про зникнення човна, були дуже складні метеоумови, на морі спостерігалися великі хвилі. Ймовірно, через це судно занурилося на глибину, де щось сталося і контакт  обірвався.

Військові зазначають, що якби  екіпаж мав  проблеми зі зв’язком або  будь-яку нештатну ситуацію, субмарина, згідно з протоколом, одразу піднялась би на поверхню. Продовольства на борту “Сан-Хуана” достатньо, щоб провести у морі кілька днів.

Судно посилено шукають військово-морські сили Аргентини, у Твіттері розмістили карту із зоною пошуків.

Акваторію, де перебувала субмарина, прочісують літаки та кораблі ВМС. У пошуках Аргентині допомагають країни Латинської Америки, США, ПАР і Велика Британія.

Військово-морський флот США відправив на пошуки зниклої субмарини чотири підводні безпілотники. Вони оснащені системою сонарів, яка здатна ефективно створювати зображення великих ділянок морського дна. У пошуках задіяні два патрульні протичовнові літаки – Boeing P-8A Poseidon.

У пошуках допомагає навіть NASA: акваторію обстежує літак Lockheed P-3 Orion, на якому встановлено спеціальний апарат, обладнаний системою рекомпресії підводного човна.

19 листопада ВМС Аргентини повідомили, що отримали сім сигналів, які теоретично могли виходити зі зниклої субмарини. Водночас експерти вважають, що найвірогідніше ці сигнали – від кораблів, які ведуть пошуки.

“Сан-Хуан”, також відома як TR-1700 (на фото), – бойовий дизель-електричний підводний човен типу “Санта-Крус”, який збудували на замовлення ВМС Аргентини у Німеччині у 1985 році. Субмарина цього типу – одна з найшвидших у світі. Її довжина – 66 метрів, під водою вона може досягти швидкості до 25 морських вузлів і  провести під водою, не піднімаючись на поверхню, до двох днів. Максимальна глибина занурення – 300 метрів.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *