Бійцям на фронті з вересня збільшать зарплати

Щомісячний оклад військовослужбовців ЗСУ, які проходять службу в зоні проведення Антитерористичної операції на Донбасі, буде збільшений з вересня поточного року. Відповідний наказ підписав міністр оборони України Степан Полторак, повідомив представник Міністерства оборони України полковник Максим Праута.

Доплата особовому складу, який виконує завдання на першій лінії оборони, збільшена до 10 тисяч гривень на місяць, на другій лінії – до 4,5 тисяч гривень.

“Також на 15-20 % зросте грошове утримання рядового, сержантського, старшинського складу ВДВ і морської піхоти, – написав у Фейсбуку Президент України Петро Порошенко.

Нагадаємо, з 1 квітня розмір грошової винагороди за виконання бойових завдань в зоні АТО зріс на 1100-1500 грн. Таким чином, бійці на другій лінії отримують додатково 3500 грн, на першій лінії – 7500 грн.

Загалом військовослужбовці, які підписали контракт, залежно від займаної посади, військового звання, кваліфікації та терміну проходження військової служби отримують від 7000 грн. Це мінімальна зарплата стрільця без врахування доплат за зону АТО.

Один раз на рік їм надається:

  • матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у розмірі місячного окладу (на підставі відповідних підтверджуючих документів);
  • грошова допомога на оздоровлення у разі надання щорічної чергової відпустки у розмірі місячного грошового забезпечення.

Водночас діє система стягнень у разі отримання доган. Нагадаємо, що при укладанні контракту робоче місце та середній заробіток воїна не втрачається, як і виплата їм пенсій (з урахуванням додаткової вислуги років під час повторної військової служби). Працівникам бюджетних установ, які залучаються до забезпечення проведення АТО, заробітна плата підвищується на 50% за дні перебування безпосередньо в районах проведення АТО.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × 3 =