Знайшовся зниклий малюнок Густава Клімта «Двоє лежачих»

В Австрії відшукався малюнок художника Густава Клімта «Двоє лежачих» (Zwei iegende), який вважався зниклим з 2006 року. Його знайшли у колишньої секретарки Музею сучасного мистецтва “Лентос” в Лінці (колишня Нова галерея Лінца), яка померла в грудні 2017 року.

У 1951 році власниця картини Ольга Єгер передала «Двоє лежачих» Клімта і три роботи Еґона Шіле ( “Молода людина”, “Мертве місто” і “Пара”) для експонування в Музеї сучасного мистецтва в Лінці. У 2006 році її спадкоємці вирішили забрати ці картини, однак виявилося, що вони зникли.

Вони подали позов до суду, і в в 2011 році їм присудили виплатити з міської скарбниці понад 8,2 млн євро.

Тепер зниклий малюнок Клімта знайшовся. Цікаво, що старенька заповіла його музею, де працювала до 1977 року. “Двох лежачих” і останню волю покійної представив її адвокат.

За його словами, перед смертю жінка зізналася, що свого часу з’ясувала, що не всі передані музею картини були правильно оформлені. Вона повідомила про це очільнику музею Вальтеру Кастену, який почав вимагати, щоб вона мовчала, підкупивши малюнком легендарного художника. Його жінка всі ці роки ховала в шафі.

У п’ятницю, 16 лютого, “Двох лежачих” ненадовго виставлять в “рідному” Музеї “Лентос”, а в травні передадуть законним власникам. Їм доведеться повернути місту Лінц відсуджені раніше мільйони.

Про долю зниклих робіт Шіле поки невідомо, однак слідчі отримали ключ до розгадки таємниці.

Густав Клімт (1862 – 1918) – відомий австрійський художник, один із засновників стилю модерн. Головним предметом його живопису було жіноче тіло, а більшість робіт відрізняє відвертий еротизм і використання золотої фарби. Його найвідоміший твір – “Поцілунок” (1907-1908 рр.). Ця картина виставлена в галереї Бельведер (Відень). У 2006 році менш відомий твір Клімта “Портрет Аделі Блох-Бауер” продали з аукціону за $135 млн. Завдяки їй австрієць певний час був найдорожчим художником світу.

Густав Клімт "Портрет Аделі Блох-Бауер"
Густав Клімт “Портрет Аделі Блох-Бауер”

Еґон Шіле (1890-1918 рр.) – австрійський художник і графік, один з найяскравіших представників австрійського експресіонізму. Вважається найулюбленішим і найталановитішим учнем Клімта. Спадщину художника складають майже 300 картин і кілька тисяч малюнків. У його творчості також переважає жіноче тіло й автопортрет.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × three =