Журналістський конкурс імені Сергієнка: розслідування сьогодні у тренді

Конкурс журналістських розслідувань імені Героя Небесної Сотні Василя Сергієнка став одним із наймасштабніших у країні.

В Укрінформі відбулася прес-конференція, на якій оргкомітет та члени експертної ради конкурсу підбили підсумки збору робіт на здобуття журналістської премії імені Василя Сергієнка. Також організатори оголосили шорт-лист фінальних робіт, які будуть оцінюватись авторитетною радою конкурсу. У прес-конференції взяли участь члени оргкомітету та експертної ради конкурсу: народні депутати України Микола Княжицький та Ігор Луценко, фундатор газети “Дзеркало тижня” Володимир Мостовий, співзасновник конкурсу, учасник АТО Олег Собченко, блогер, фіналіст конкурсу Сергій Чагаров, співзасновник, член оргкомітету конкурсу Олександр Аронець.

За словами Олександра Аронця, він був приємно здивований неочікуваною увагою розслідувачів до конкурсу. Було подано безпрецедентну кількість розслідувань журналістів, блогерів та громадських активістів – загалом 282 матеріали. Дуже приємно, що журналісти таким чином вшановують пам’ять колеги – Василя Сергієнка, закатованого посіпаками місцевого князька.

Аронець каже, що конкурс мав суспільний резонанс, і навіть на етапі збору інформації журналістами-учасниками було зупинено кілька корупційних дій.

Водночас Микола Княжицький застеріг журналістів від спокуси діяти під час розслідувань в інтересах певних осіб.

«Журналістське розслідування останнім часом стало модним трендом. На жаль, за ним часто ховаються корупція, упередженість, замовлення. Тим складніше працювати чесним, порядним людям. Таким, як Сергієнко, як багато авторів сьогоднішніх розслідувань. Важливо, щоб жанр не був скомпрометований і розвивався», – зазначив народний депутат.

За його словами, потрібно підтримати не лише київських журналістів, але й регіональних, які під час своєї професійної діяльності зазнають тиску і ризикують життям та здоров’ям. Як приклад Микола Княжицький навів нещодавнє побиття одного з фіналістів конкурсу – громадського активіста з Харкова Євгена Лісічкіна.

Про ризики, з якими зіштовхуються автори журналістських розслідувань, під час прес-конференції говорив і засновник газети «Дзеркало тижня» Володимир Мостовий. Він зазначив, що цей жанр потребує високого рівня журналістської майстерності, дотримання журналістських стандартів і таланту.

«Разом із тим, тут є певні ризики для авторів – і підкуп, і «зливання дези», і участь поза власною волею у зливі компромату, у міжкланових війнах. Легко можна потрапити в халепу, не розібравшись як слід. Переконаний, що цей конкурс сприятиме підвищенню усвідомлення журналістами їх відповідальності перед суспільством та країною за свою роботу», – заявив Мостовий.

Як зазначив народний депутат Ігор Луценко, конкурс імені Василя Сергієнка виходить за рамки суто журналістського проекту. За його словами, необхідно змусити владу довести до кінця розслідування вбивства Сергієнка.

Про перебіг розслідування загибелі Василя Сергієнка розповів Олег Собченко. Він нагадав, що п’ятеро виконавців злочину перебувають під вартою.

«Сподіваюся, що найближчим часом будуть чергові кроки слідства, які приведуть нас до замовника цього вбивства. І справа Сергієнка буде продовжена багатьма активістами у Черкасах. Увага до цієї справи, її об’єктивне розслідування убезпечує інших журналістів від подібної розправи», – переконаний Собченко.

Організатори конкурсу зазначили, що матеріали на конкурс надійшли з кожної області. Одне з розслідувань також стосувалось анексованого окупантами Криму. Серед областей найбільше робіт дала Львівщина – 32 розслідування. 30 матеріалів надійшли з рідної Василю Сергієнку Черкащини, по 19 матеріалів – з Києва та Київщини і Миколаївщини, по 17 – з Одещини та Кіровоградщини. 61 розслідування стосується всеукраїнської тематики.

Організатори оголосили шорт-лист фінальних робіт, які протягом наступного тижня буде оцінювати експертна рада. Вона складається з авторитетних журналістів та науковців: публіциста Віталія Портникова, телеведучої Соні Кошкіної, професорів Сергія Квіта, Микити Василенка та Валерія Іванова, зубрів журналістики Володимира Мостового та Наталії Лигачової, Юрія Бондара, Дмитра Лиховія, Михайла Шаманова, Ростислава Мартинюка та представників регіональних ЗМІ Тетяни Воронцової та Юрія Грицика.

Нагородження переможців відбудеться на початку жовтня.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *