Загальна сума хабарів, які попонували прикордонникам, торік склала майже мільйон гривень

За які “послуги” дають гроші на кордоні?

В Державній прикордонній службі України розпочалася чергова відомча антикорупційна акція «Вільні від корупції», яка триватиме до 31 березня.

Чи пропонують зловмисники гроші вартовим наших рубежів? Звичайно. У відомстві заявляють про системну боротьбу з хапугами. Ось і акція «Вільні від корупції» стартувала…

Торік було зафіксовано різке збільшення випадків відмов прикордонників від запропонованої неправомірної вигоди у пунктах пропуску та контрольних пунктах в’їзду-виїзду. Якщо у 2015 році таких випадків було 275, то у 2016-му – 1022, повідомляє Адміністрація Держприкордонслужби.

Відтак грошовими преміями заохочено понад 1,5 тисячі військовослужбовців, із них понад 900 осіб за свідому доброчесну поведінку.

Загальні суми коштів відмов від хабарів склали близько 1 мільйона гривень, з яких громадяни загалом пропонували близько 250 тисяч гривень, 9,2 тисячі доларів США, 3,4 тисячі євро, 3,1 тисячі фунтів стерлінгів, майже 255 тисяч російських рублів тощо.

Найбільшу кількість відмов від хабарів було зафіксовано на східній ділянці – 463 випадки та в південному регіоні – 155 випадків.

За що пропонують гроші? Здебільшого за сприяння у пришвидшеному та безперешкодному пропуску через державний кордон, продовження реєстрації при порушенні термінів перебування в Україні, вирішення питання незаконного переміщення товарів.

Підготував Леонід БОРИСЕНКО

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty − thirteen =