Як не втрапити в рабство за кордоном – радить начальник департаменту Нацполіції Артем Крищенко

За I півріччя правоохоронці виявили в Україні 186 фактів торгівлі людьми (у тому числі 108 фактів сексуальної експлуатації). Потерпілими від цих злочинів визнано 91 жінку, 49 чоловіків, дев’ять неповнолітніх і сім малолітніх дітей.

Такі цифри оприлюднив Артем Крищенко – начальник департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Нацполіції.

Торік за цей самий період було викрито 144 факти торгівлі людьми, з 94 – сексуальної експлуатації.

Артем Крищенко констатував, що з кожним роком кількість виявлених злочинів у цій сфері збільшується, повідомляє Департамент комунікації Нацполіції. Проте, за його словами, це вказує не на зростання злочинності:

“Це показник того, що ми навчилися оперативного виявляти такі правопорушення”.

 Аби не втрапити в сучасне рабство, насамперед слід детально дізнатися про фірму, яка обіцяє працевлаштування за кордоном, радить Артем Крищенко: “Перевірте наявність ліцензії на сайті Мінсоцполітики. Знайдіть людей, які скористалися їхніми послугами, поцікавтеся в них про досвід та враження”.

“Зверніть особливу увагу на “хитрі” фірми, – застерігає Артем Крищенко. Вони беруть гроші начебто за працевлаштування за кордоном, але в договорі прописують надання інформаційних послуг. Тобто вони вас просто поінформували, що є, наприклад, якесь підприємство в Норвегії, котре набирає людей на роботу. Але це просто консультація, ніхто не обіцяє вас працевлаштувати на тому підприємстві. А інформацію, за яку людина нерідко віддає значні суми, можна було отримати самому, витративши трохи часу в інтернеті”.

Тому переконайтеся: ліцензію фірмі має бути видано саме на працевлаштування. “Ну і, звичайно, має насторожувати висока зарплатня. Якщо обіцяють велику суму навіть за некваліфіковану роботу – це на 100% обман”, – попереджає Артем Крищенко.

Like

Serg

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *