“Вікно в Європу”. Порошенко відкрив Бескидський тунель (+відео)

На Закарпатті на перегоні Бескид – Скотарське відкрили новий Бескидський залізничний тунель (1822 метри), будівництво якого тривало з 2013 року. Новий двоколійний тунель (шириною 10,5 м, заввишки 8,5 м) буде пропускати до 100 пар поїздів на добу зі швидкістю 60-70 км/год. Одноколійний тунель, який працює зараз, може пропустити максимум 47 поїздів на добу зі швидкістю 15-40 км/год.

У церемонії відкриття Бескидського залізничного тунелю взяв участь Президент України Петро Порошенко.

“Цей тунель є найновітнішим, найскладнішим і точно найбільш потрібним Україні. 60% експортних вантажів в бік ЄС проходить саме через цю колію. Сьогодні, коли підписана угода про всеохоплюючу зону вільної торгівлі з ЄС, коли підписана Угода про асоціацію з ЄС, коли підписаний безвізовий режим з ЄС, коли на 20-25 % зростає експорт до країн ЄС це було як горловина пляшки – якщо не розширити, то не піде”, – сказав Порошенко.

Будівництво нового Бескидського тунелю повністю фінансувалося за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку. Його вартість – 102 млн євро. Гарантія експлуатації – 100 років. Основні роботи робила компанія “Інтербудмонтаж Україна”.

Бескидський тунель — другий за довжиною після Лутугинського (2063 метри) залізничного тунелю в Україні. Розташований в Українських Карпатах, на Бескидському перевалі. Належить до 5-го Пан’європейського транспортного коридору (Італія — Словенія — Угорщина — Словаччина — Україна — Росія).

Старий Бескидський тунель побудований в 1886 році і вже вичерпав свій експлуатаційний ресурс, крім того, його слабка пропускна здатність гальмує весь міжнародний транспортний коридор.

Бескидський тунель відкрито! Це проект, завдяки якому Україна стає ще ближчою до Європейського Союзу, а Євросоюз – до України.

Опубліковано Петром Порошенком Четвер, 24 травня 2018 р.

 

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nineteen − 14 =