Відмова від маршруток та електронні квитки. Як ВО “Свобода” пропонує реформувати транспортну систему Києва

На Хрещатику під стінами КМДА проходить акція протесту проти підвищення вартості проїзду в громадському транспорті Києва до 8 гривень.

Ініціатором протесту виступило ВО “Свобода”. Замість підвищувати проїзні тарифи політсила пропонує комплексний проект удосконалення та осучаснення транспортної системи столиці, повідомляє у Фейсбуку ВО “Свобода” Київ.

“Реалізація цього проекту дозволила б говорити не про подорожчання проїзду, а про поліпшення якості послуг, запровадження європейських стандартів – без істотного підвищення або взагалі без нього”, – зазначив голова фракції ВО “Свобода” в Київраді Юрій Сиротюк.

Одним з основних нововведень є зміна відносин між перевізниками та міською владою. Проектом пропонується, що місто оплачуватиме їм фіксовану, затверджену в контракті суму за перевезення пасажирів, а кошти, сплачені за проїзд, прямо надходитимуть до міського бюджету.

Міська влада має сформувати єдину транспортну мережу, а також визначити основні параметри обслуговування маршрутів (схема руху, кількість і графік рейсів, місткість рухомого складу, екологічні вимоги, доступність для маломобільних пасажирів тощо).

Після цього маршрути буде виставлено на конкурс. Переможцем стає той, хто запропонує найменшу ціну за виконання перевезень.

Як зазначив розробник проекту Олесь Олійник, передбачається, що Київ повністю відмовиться від маршруток – але цей процес може зайняти до п’яти років. Ще одне важливе нововведення – запровадження єдиного електронного квитка.

Пропонується кілька видів єдиного квитка на всі види транспорту: на 20 хвилин, на 70 хвилин, три доби, сім діб, 30 діб, 365 діб. Електронні квитки будуть на 10% дешевші від паперових.

За словами керівника юридичної служби фракції ВО “Свобода” Антона Сидоренка, впровадження цього проекту дозволить значно знизити вартість проїзду в порівнянні з подорожчанням, яке очікується з 14 липня. “За попередніми розрахунками квиток на 30 діб коштуватиме 525 гривень. А відповідно до тієї концепції, яку з 14 липня хоче запровадити міська влада, – 1300 грн”, – пояснив він. Також Антон Сидоренко наголосив: згідно з проектом, усі пільги, гарантовані законодавством, зберігаються.

Serge

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four − 3 =