Весна іде. Київ знову під загрозою повені

Вперше за вісім років Київ опинився під загрозою повені. Максимальний рівень води у Дніпрі очікується 15 квітня. Державне агентство водних ресурсів попередило міськраду про ризик повені у Києві. Причина у надвисокій кількості  снігу, що випав. Зараз у місті 31 см снігу – це понад 150% від встановленої норми. Очікується, що коли сніг почне танути,  тала вода буде накопичуватися у Київському і Канівському водосховищах. Таким чином, ризикують бути підтопленими Русанівскі сади, Осокорки і Корчувате – повідомляє ТСН.

“На гідроелектростанціях розробляються спеціальні графіки режиму роботи, щоб уникнути великих підтоплень. Вода  проходитиме через них планово та поступово. Можливо, буде потрібно спустити шлюзи – але місто не постраждає. Вода займе природню заплаву Дніпра”, – прокоментувала голова Державного агентства водних ресурсів України Ірина Овчаренко.

У міській раді повідомили, що ретельно відслідковують ситуацію.

“Рівень води у Дніпрі регулюється каскадом водосховищ. У разі підтоплень ГЕС почнуть спускати воду з водосховищ. На гідрологічному посту в Києві постійно ведеться нагляд за рівнем води у річці. Якщо загроза підтоплень виникне – населення буде сповіщене та евакуйоване. Під ризиком затоплень зараз приватний сектор, Дарниця в районі вулиці Тепловозної та село Жуляни.

Рятувальники готові встановити там насоси для оперативної перекачки води. Крім того, Київавтодор має спецбригади, які розчистять зливостоки”, – повідомив начальник Головного Управління з надзвичайного стану КМДА Роман Ткачук.

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × 4 =