Вчені вивчають під Трускавцем гігантський кратер після землетрусу

Провалля діаметром 300 метрів і глибиною до 50 метрів утворилося поблизу Дрогобича і Трускавця Львівської області у результаті землетрусу, який стався у ніч на 30 вересня. За даними сейсмологічної служби ДСНС, епіцентр землетрусу знаходився на відстані 6,2 км від прірви на глибині понад 2 км.

“Сьогодні вночі в зоні розробок Полімінералу (Стебник) над старою карстовою пустотою 100х100 метрів обвалилося склепіння. Локація обвалу 500 метрів від дороги Дрогобич -Трускавець. Обвалилася зона діаметром 300 метрів на глибину до 50 метрів. Обвал був прогнозований давно. Небезпеки Трускавцю і його мінеральним родовищам жодної. На місці обвалу з часом може утворитися водойма з високою мінералізацією води по типу мертвого моря”, – написав у Фейсбуку мер Трускавця Андрій Кульчинський.

Через обвал карстових порожнин відбулося екстрене засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Львівської ОДА. Комісія ухвалила рішення про цілодобову охорону території, на якій утворилося провалля земної поверхні.

Вчора, 1 жовтня, на місце провалля прибули фахівці Івано-Франківського університету нафти і газу, щоб дослідити територію над рудниками.

“Попередні висновки: можливий крайовий обвал кратера до 50 метрів ( тому категорично не можна підходити близько!! ). Дно кратера лежить над 100-метровою товщею води, воно теж просяде. Буде глибока водойма з насиченою сіллю водою”, – повідомив мер Трускавця.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 − 14 =