В Єгипті припинили пошуки таємної кімнати в гробниці Тутанхамона

Влада Єгипту вирішила припинити пошуки таємних приміщень у гробниці Тутанхамона після того, як вчені дійшли висновку, що їх, скоріше за все, просто не існує.

Раніше міжнародна група єгиптологів наполягала на тому, що за стіною знаменитої трьохтисячолітньої гробниці є таємна кімната. Згідно з однією з теорій, там навіть могла бути гробниця цариці Нефертіті, яку деякі фахівці вважають матір’ю Тутанхамона, який помер у віці 19 років.

Фахівці з Туринського університету провели глибоке сканування за допомогою георадара, яке показало, що прихованих приміщень у гробниці немає. З висновком італійських вчених погодились і представники міністерства культурної спадщини Єгипту.

Пошуки прихованих камер почалися після того, як британський археолог Ніколас Рівз, який вивчав знімки гробниці, побачив під штукатуркою щось, що йому здалося обрисами дверей.

У своїй статті “Поховання Нефертіті”, написаної в 2015 році, вчений стверджував, що порівняно невелика усипальниця спочатку призначалася саме для легендарної красуні Нефертіті – дружини фараона Ехнатона, батька Тутанхамона, і саме її останки досі можуть перебувати у глибинах гробниці.

Бюст цариці Нефертіті
Бюст Нефертіті, АЗ

Молодий фараон Тутанхамон став такий знаменитий лише через те, що його гробниця в “Долині царів” біля Фів практично неушкоджена дожила до наших днів. У 1922 році її відкопали британські археологи під керівництвом Говарда Картера.

Найбільший інтерес для вчених представляє золотий саркофаг, який містить у собі більше ста кілограмів дорогоцінного металу, а також безліч поховальних предметів і предметів мистецтва тих часів.

Саркофаг Тутанхамона

Саме ця знахідка вмить зробила Тутанхамона одним з найпопулярніших єгипетських фараонів, а вчені отримали матеріал для того, щоб скласти уявлення про спосіб життя стародавніх фараонів.

Нагадаємо, що вчені досі шукають і час від часу знаходять приховані кімнати і камери в єгипетських пірамідах.

Фото Reuters

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ten + 19 =