В Україні у чотирьох областях зафіксовано африканську чуму свиней

У Черкаській, Одеській, Київській та Тернопільській областях України фахівці зафіксували нові випадки африканської чуми свиней (АЧС). Про це повідомляє Держспоживслужба. 

23 травня в підсобному господарстві психоневрологічного інтернату в селі Мале Старосілля, Смілянського району Черкащини було зареєстровано захворювання та загибель свині.

У селі Нова Покровка Ізмаїльського району і селі Василівка Болградського району Одещини також було зареєстровано захворювання та загибель свиней.

Кількома днями раніше на узбіччі дороги мікрорайону Польок міста Обухова Київської області був знайдений труп домашньої свині.

Захворювання та загибель свиней було зареєстровано в особистому підсобному господарстві у селі Білокриниця Зборівського району Тернопільщини.

У всіх цих випадках діагноз “африканська чума свиней (АЧС)” підтверджений лабораторними дослідженнями.

В осередках захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника.

Африканська чума свиней проявляється гарячкою, синюшністю (ціанозом) шкіри та поширеними крововиливами (геморрагіями) внутрішніх органів у свиней. Хворі тварини здебільшого лежать, в’яло піднімаються, пересуваються та швидко втомлюються. Вони мають слабкість у задніх кінцівках, хитку ходу, голова опущена, хвіст випрямлений, посилена спрага. Шкіра вкрита червонувато-фіолетовими плямами. Для людини африканська чума свиней — безпечна.

Джерелом збудника інфекції є хворі тварини та вірусоносії. Збудник передається через корм, пасовища, транспортні засоби забруднені випорожненнями хворих тварин.

Ефективних засобів профілактики африканської чуми свиней на даний час не знайдено, лікувати тварин заборонено. У господарстві, де виявлено африканську чуму, запроваджують карантин, впродовж року там не можна розводити свиней. Усіх тварин у радіусі 10 кілометрів забивають. Трупи свиней спалюють.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 − one =