В Гостомелі на грошах “спалився” вже третій фігурант. Справа Агафонова

Що відбувається в Гостомелі? За якихось півроку в списку затриманих за підозрою в хабарництві вже троє осіб — двоє депутатів селищної ради (Сергій Чемерис і Наталія Черінська), а також директор держпідприємства КОДА «Київоблбудінвест» Юрій Агафонов. Правоохоронці направили обвинувальні акти щодо Чемериса та Черінської до суду. А ось справа Агафонова – “свіжа”.

Агафонова затримали 7 березня. І зробили це Київська місцева прокуратура №6 спільно з колегами з Головного управління СБ України у Києві та Київській області. Підстава – одержання неправомірної вигоди.
Цитуємо прокуратуру Києва:

“Установлено, що керівник держпідприємства вимагав від представника будівельної компанії «відкат» у сумі 330 тисяч гривень (12 200 доларів США) за вирішення питання про перерахування грошових коштів за фактично виконані цією компанією роботи з будівництва дитячого садочка в Київській області.

Директора ДП КОДА «Київоблбудінвест» затримано “на гарячому” під час одержання всієї суми неправомірної вигоди”.
Нам відомо, який запобіжний захід обрав Агафонову суд – цілодобовий домашній арешт.

Отже, Агафонов вирішив поліпшити свої статки за рахунок дитсадка. Цей соціальний об’єкт зводять в Гостомелі по вулиці Остромирській, 37а.

Дружба Агафонова з Гостомелем датується 2016 роком, саме тоді підприємство “Київоблбудінвест” уклало договір з місцевою селищною радою на будівництво дитячого садочка на 140 місць. Пропозиція “Київоблбудінвесту” була найвигіднішою – 16,8 мільйона гривень.

В Гостомелі мером працює колишній регіонал, бізнесмен Юрій Прилипко. Ще під час виборчої кампанії Прилипко обіцяв гостомельцям золоті гори, а в центрі його агітації було головне — збудувати два дитсадки. Ще й досить швидко. Пообіцяв піти у відставку, якщо не виконає обіцянку. Прилипко слова не дотримав, як стверджують гостомельські активісти, зокрема Юрій Марчук. Але ж і заяву про відставку не пише…

Водночас сорудження дитсадків у Гостомелі постійно має скандальне забарвлення. Вже чимало грошей направлено на ці об’єкти, а жителі Гостомеля не перестають дивуватися “швидкими темпами” робіт.

Що цікаво, в лютому 2017 року пан Агафонов був гостем телепрограми “Говорить Гостомель” (виходить на ЮТУБ-каналі). Ведучою була депутатка з провладної команди мера Прилипка Наталія Черінська, яка нині під судом за підозрою в хабарництві.

Мова йшла про спорудження дитсадка на Остромирській. Суть: Агафонов, пересипаючи свої висновки похвальбою на адресу Прилипка, защораз говорив про необхідність збільшення фінансування, отож, мовляв, нехай думає селищна рада… “Як правильно знайти фінансування” – саме так висловився Агафонов. І Черінська в унісон ствердно хитала головою.

Може, Агафонов також “шукав” це “фінансування”? Сьогодні прокуратура стверджує, що він вимагав «відкат» – 330 тисяч.

Отож і думається: ну, як медом намащено в тому Гостомелі для агфонових та іже з ними.

Ледве не забули: Гостомельський селищний голова Юрій Прилипко також під судом – проходить у справі про шахрайство, яку вже тривалий час розглядає суд і ніяк не може розглянути.

На фото: Затримання Юрія Агафонова

Фото із сайту прокуратури Києва

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × 4 =