В Гостомелі громада показала характер

Сьогодні в Гостомелі на Київщині перемогла громада. Здобула дуже важливу і вельми необхідну перемогу, яка дозволить повірити в себе, у те, що джерелом влади в Україні справді є народ. На зборах у селищі громада одноголосно і рішуче сказала: “Ні – забудові історичного центру Гостомеля!”

Мова йде про одну із найкращих ділянок цього селища — 38 соток хочуть віддати під багатоповерхову житлову забудову. Ця земля — в центрі селища, біля церкви, біля адмінбудівлі селищної ради.

Сьогодні проектувальники, забудовник мали намір представити техніко-економічні обгрунтування, графічні зображення. Однак вони не сподівалися, певно, що громадські слухання пройдуть не за їхнім “сценарієм”.

На зборах мешканці селища раптом змінили порядок денний слухань і навіть не стали обговорювати “приготовлений” план – одноголосно виступили проти такої забудови. Бо вважають, що громадські слухання не повинні бути елементом легалізації хитрих планів забудовників та їхніх лобістів із чиновницьких кабінетів.

Люди проти хаотичної забудови селища, в інтересах чужинців, всупереч волі громади. Сьогодні й так Гостомель страждає від перенаселення, водночас про соціальну інфраструктуру селища, його комплексний розвиток, економічне зростання місцева влада не дбає.

Де обіцяні дитсадки, соцоб’єкти? Скільки можна водити громаду за ніс?

Добре, що громада прокинулася. У неї великі перспективи, адже на Київщині Гостомельську об’єднану територіальну громаду було утворено невдовзі після старту реформи децентралізації.

Вона була першою в області… В Кабміні радили брати з неї приклад, говорячи про зразкову підготовку документів стосовно об’єднання. І хоч виборів у цій громаді поки ще не було і де-факто Гостомель ще перебуває в адміністративному підпорядкуванні Ірпеня, але настрої тут вже інші.

Люди зрозуміли, що клани та місцеві князьки не повинні тут диктувати свої умови. І сьогоднішня подія — цьому приклад.

Леонід ФРОСЕВИЧ

Фото Олексія ІВАНОВА

Леонід Фросевич

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”