Українець став чемпіоном світу з авіамоделювання (+відео)

Владислав Клименко з Марганця на Дніпропетровщині  став чемпіоном світу серед юніорів з авіамоделювання для закритих приміщень, який відбувся у США. Українець переміг суперників з 14 країн – його літак найдовше протримався в повітрі.

На чемпіонат світу до Вест-Бадена, Індіана, США, прибули майже півсотні учасників з 14 держав. Україну представляла команда з трьох спортсменів під керівництвом тренера Михайла Серебрякова. Всі вони – вихованці авіамодельного гуртка центру науково-технічної творчості міста Марганця.

У загальному заліку серед дорослих учасників наша національна збірна посіла четверте місце: поступилися США, Румунії та Великій Британії. Це найкращий результат за всю історію незалежної України. Цікаво, що українська збірна була наймолодшою серед інших учасників, середній вік наших спортсменів – 17,9 року, тоді ж як інших команд – 44 роки. В індивідуальному заліку наш Денис Жарій став 7-м.

“Наші авіамоделісти багато років поспіль беруть участь у чемпіонатах Європи та світу. На цих змаганнях у закритому приміщенні спортсмени представили власні вільнолітаючі авіамоделі класу F1D. Команда України брала участь у двох категоріях – юніори і спортсмени після 18 років. Владислав Клименко став першим серед юніорів, а загалом збірна посіла на чемпіонаті 4-те місце», – повідомляє департамент освіти і науки Дніпровської ОДА.