Україна посіла 120-ту позицію за Індексом сприйняття корупції

Наша країна в Індексі сприйняття корупції за 2018 рік піднялася на 10 позицій, отримавши 32 бали та 120 місце серед 180 країн порівняно з минулим роком.

Про це йдеться у дослідженні міжнародної антикорупційної організації Transparency International.

Україна обійшла Російську Федерацію, у якої 28 балів та 138 місце. Щодо інших сусідів, то показники такі: Польща — 60, Словаччина – 50, Румунія — 47, Угорщина — 46, Білорусь — 44, Молдова — 33 бали, – повідомляє ukrinform.

Виконавчий директор Transparency International Україна Андрій Боровик вважає, що “результат не відповідає задекларованим нашою країною прагненням до швидкої євроінтеграції, реформ та очищення від корупції всіх сфер життя”.

“Якщо ситуація з корупцією в Україні продовжить змінюватися такими темпами, то наздоганяти Польщу доведеться не одне десятиліття. Влада повинна, а громадянське суспільство давно готове подвоїти зусилля на цьому шляху”, – вважає Боровик.

Зазначається, що показники України покращилися завдяки оцінці ситуації у сфері бізнесу.

“Позитивний вплив справило запровадження процедури автоматичного відшкодування податку на додану вартість, розширення сфер роботи системи ProZorro. Продажі та діяльність інституту бізнес-омбудсмена”, – зазначили в організації.

Transparency International відзначає часткове виконання рекомендації організації на 2018 рік щодо створення Антикорупційного суду. Україна ухвалила відповідне законодавство, однак Вищий антикорупційний суд ще не працює.

Як відомо, Індекс сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index, СРІ) – показник, який з 1995 року розраховується міжнародною організацією Transparency International. Сама організація не проводить власних опитувань. Індекс розраховують на основі 13 досліджень авторитетних міжнародних установ і дослідницьких центрів.

Для визначення оцінки України використано 9 джерел (Global Insight Country Risk Ratings; World Economic Forum Executive Opinion Survey; IMD World Competitiveness Center World Competitiveness Yearbook Executive, Opinion Survey; The PRS Group International Country Risk Guide; Economist Intelligence Unit Country Risk Ratings; Freedom House Nations in Transit; Bertelsmann Stiftung Transformation Inde; World Justice Project Rule of Law Index Expert Survey; Varieties of Democracy).

Ключовим показником Індексу є кількість балів, а не місце в рейтингу. Мінімальна оцінка (0 балів) означає, що корупція фактично підміняє собою державу, максимальна (100 балів) свідчить про те, що корупція майже відсутня в житті суспільства. Індекс оцінює корупцію лише в державному секторі.

З 2012 року (відколи Transparency International почала застосовувати сучасну методику розрахунку) найнижчі показники України були в 2013 році – 25 балів. Починаючи з 2014-го позиції України повільно покращуються.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *