Україна та Польща виходять “у космос”!

Космічна тема також зближує Україну і Польщу. Але є питання: чи може наша планета з її лісами та полями, морями та океанами, всім різномаїттям рослин і тварин вміститись в дитячих долонях? Чим людина може віддячити природі за все отримане багатство? Чи живемо ми в гармонії зі світом, що нас оточує?

На ці та інші питання, що стосуються екології людини та навколишнього середовища, намагатимуться дати відповіді учасники проекту «Планета на долоні», що діє в рамках програми українсько-польського обміну молоддю за підтримки Міністерства молоді та спорту України та Українсько-Польської Ради обміну молоддю. Організаторами проекту є громадська організація «Українське молодіжне аерокосмічне об’єднання «Сузір’я» (Україна) та «Будинок культури у Влощові» (Польща). Партнери проекту – українські громадські організації «Центр розвитку творчості «Лілея» та Ukraine IS.

Проект має на меті зацікавити молодь з різними матеріальними та фізичними можливостями проявити активну позицію і розкрити свої таланти, отримати нові навички у спільній роботі, впевненість у собі, зрозуміти важливість спілкування та здорового способу життя. Молодь з двох сусідніх країн буде спілкуватися, обмінюватися думками та власним досвідом щодо таких актуальних питань, таких як екологія навколишнього середовища, екологія стосунків, екологія мислення, екологія людини.

Під час першої зустрічі в рамках проекту виступили від УМАКО «Сузір’я» – Сергій Яцков, від ЦРТ «Лілея» – Світлана Олексієнко, від Ukraine IS – Сергій Вакарін. Вони пояснили учасникам проекту, яким чином можна відібрати ідеї для проекту, як найкраще їх сформулювати. Важливо, що учасники проекту вже мають досвід командної роботи та публічних виступів. Зокрема, згадані українські громадські організації є співорганізаторами Форуму «Космос і майбутнє», на якому у складі команд Космохакатону вже виступали учасники проекту «Планета на долоні» Стефанія Іоффе, Віталій Козак та Іван Шутько, а також Борис Годлевський. Інші учасники теж мають шанс викласти свої ідеї на Другому Форумі «Космос і майбутнє» цього року.


Проект буде проходити у два етапи. З 19 по 26 серпня 2018 року молодь польського містечка Влощов приїде в гості до української молоді. Майже тиждень хлопці й дівчата з двох країн проведуть в мальовничому місці – на території екологічного табору УМАКО «Сузір’я» в селі Вишеньки Чернігівської області, на березі річки Десна. Далеко від шуму й метушні великих міст, без «викрадачів часу» сучасної молоді – соціальних мереж, смартфонів та комп’ютерів, учасники будуть вчитися чути й розуміти не тільки одне одного, а й навколишню природу. Що може зблизити та надихнути на нові звершення краще за спільні вечори біля вогнища, тихе спостерігання зірок, активне дозвілля на свіжому повітрі?

Програма проекту дуже насичена: будуть психологічні тренінги та майстер-класи, український і польський вечори, бліц-спілкування в стилі «питання-відповідь» на гострі теми сьогодення. Щовечора біля багаття юнаки та дівчата будуть обмінюватися своїми думками, враженнями, ідеями. Також учасники проекту зможуть відвідати з пізнавальною екскурсією столицю козацької слави місто Батурин і взяти участь у короткому поході з ночівлею в наметах.

Результатом проекту буде випуск збірки статей та відео-інтерв’ю на теми екології та міжособистісної комунікації.

Організатори відзначили, що цей проект є однією з громадських ініціатив, покликаних продовжити соціально-екологічні започаткування Леоніда Каденюка – першого космонавта незалежної України, почесного віце-президента УМАКО «Сузір’я» та почесного президента Форуму «Космос і майбутнє».

На фото: під час обговорення проекту «Планета на долоні». Другий ліворуч – Сергій Вакарін (Ukraine IS).

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *