Україна поновлює переговори з Ryanair – Гройсман

Україна спробує “перезаватажити” переговори з авіакомпанією Ryanair про вихід на український ринок. Про це оголосив прем’єр-міністр Володимир Гройсман після спеціальної наради з керівництвом Міністерства інфраструктури, Міністерства юстиції, Антимонопольного комітету, Фонду державного майна, аеропортів “Бориспіль” та “Київ” (Жуляни), Асоціації “Аеропорти України” та Офісу залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest.

“Перше: звернутися до НАБУ та Антимонопольного комітету України щодо оцінки всього перебігу переговорного процесу за участю Мінінфраструктури і Міжнародного аеропорту “Бориспіль” щодо дотримання законодавства і умов конкуренції.

Друге: вирішили поновити переговорний процес з Ryanair, до якого долучити разом з Міністерством інфраструктури України і аеропортом “Бориспіль” директора UkraineInvest – Ukraine Investment Promotion Office Даніеля Білака”, – написав Гройсман у Фейсбуку.

Гройсман наголосив, що у фокусі розвитку транспортної галузі, зокрема в галузі авіаперевезень, має стояти український пасажир, а умови роботи мають бути рівними й конкурентними для різних учасників ринку.

“Ми відкриті і готові залучати різних перевізників, в тому числі компанії, які працюють за моделлю low-cost. Але не за «будь-яку ціну». Умови роботи мають бути конкурентними. Ми маємо всім запропонувати однакові базові умови”, – сказав Володимир Гройсман.

Раніше міністр інфраструктури Володимир Омелян припустив поновлення переговорів з Ryanair після зміни керівництва аеропорту “Бориспіль”.

“Я переконаний, що Ryanair може бути в Україні. Питання в тому, що не може один міністр битися за це. Якщо в Україні є влада, то вона повинна бути. Не може бути такого, щоб директор “Борисполя” визначав, куди літати, а куди не літати втридорога українцям. Я подаю Рябікіна (директор аеропорту “Бориспіль”. – Ред.) на звільнення.

Щодо умов Ryanair. Жоден великий світовий бізнес не буде займатися благодійністю в Україні. Бізнес звик заробляти. Саме тому Ryanair – найбільший і найдешевший перевізник Європи, бо всюди витискає максимальні умови для себе. “Бориспіль” не мав права їх розголошувати. Львів підписав базову угоду, всі щасливі.

Не буде дешевих ставок – не буде дешевих квитків. Аеропорт буде заробляти ще більше від нинішніх доходів за рахунок більшого пасажиропотоку і росту частки неавіаційних доходів.

За своє крісло не тримаюся. Але і йти не збираюся. Йти треба, коли соромно, що щось не зробив. Я в цій ситуації зробив максимум. Ледь не за руку Рябікіна водив, ледь не примушував його їхати в Белфаст і домовлятися з Ryanair”, – написав Омелян у Фейсбуку.

Нагадаємо, вчора, 10 липня, авіакомпанія Ryanair оголосила про відмову виходити на український ринок, хоча у березні повідомила, що з жовтня 2017 року почне виконувати рейси з Києва та Львова до Ейндховена, Лондона, Манчестера і Стокгольма.

Це сталося після того, як столичний аеропорт “Бориспіль” відмовився виконувати вимоги угоди, укладеної між Міністерством інфраструктури і дирекцією аеропорту. Ryanair заявляє, що аеропорт “Бориспіль” став на бік  авіакомпаній з високими тарифами, зокрема МАУ, і позбавив українців доступу до дешевих авіаквитків.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 − 8 =