Україна має скасувати «пожиттєве ув’язнення» в психоневрологічних інтернатах

Найбільший в Україні Святошинський психоневрологічний інтернат, де одночасно проживає 700 осіб, став об’єктом незалежного експертного дослідження.

В установі під егідою секретаріату Уповноваженого з прав людини Верховної Ради України побувала група фахівців з міжнародної організації «Глобальна ініціатива у психіатрії» (FGIP), а також їх українські колеги, зокрема президент Української психіатричної асоціації Семен Глузман.

Сьогодні, 14 квітня, під час прес-конференції в Укрінформі журналісти почули про те, які висновки зробила експертна група. З інформацією виступив генеральний секретар «Глобальної ініціативи у психіатрії», відомий правозахисник Роберт ван Ворен. Він розповів про порушення прав людини, адже в інтернаті – майже «тоталітарне суспільство», в якому «керівництво має повну владу над свободою та життям підопічних».

Експерти кажуть: «Схоже, що значна частина підопічних перебуває в ув’язненні не з медичних причин. А спробам тих, хто наважується кинути виклик системі і виїхати звідти, перешкоджають за допомогою репресивних методів…».

Фахівці переконані, що держава має кардинально змінити підходи до таких установ, потрібна ціла низка закладів, які б пропонували свою допомогу підопічним і вели їх поступово до повного відновлення їхніх зв’язків із суспільством.

Люди в таких інтернатах не повинні знаходитися як в умовах «пожиттєвого ув’язнення». На думку експертів, до таких установ потрапляють також і ті, хто не є хворими: причин кілька – бажання родичів, діагностичні помилки лікарів. Тому Семен Глузман наголошує: сьогодні надзвичайно важливо припинити потік направлення здорових людей до психоневрологічних інтернатів.

Леонід ФРОСЕВИЧ

На фото: Роберт ван Ворен і начальник Управління у справах людей похилого віку та надання соціальних послуг Мінсоцполітики Оксана Суліма під час прес-конференції.

***
«Український репортер» найближчим часом розповість докладніше про це.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *