UA:Перший відключили за борги

Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення повідомив про припинення аналогової трансляції телепрограм каналу UA:Перший через заборгованість у розмірі 69,4 мільйони гривень, повідомляє УНН.

В офіційному листі Концерну РРТ до Національної суспільної телерадіокомпанії України зазначається:

«З квітня 2018 року грошей на оплату трансляції в бюджеті, виділеному Верховною Радою для НСТУ, не передбачено зовсім. Це призвело до появи заборгованості перед державним Концерном РРТ».

«Національна суспільна телерадіокомпанія України розуміє цей вимушений крок з боку Концерну РРТ та, на жаль, не має жодної фінансової можливості виконати свої зобов’язання та оплатити послуги трансляції», – повідомили в НСТУ.

Компанія неодноразово зверталася до уряду з приводу критичної ситуації через незаконне недофінансування Суспільного та попереджала, що це може призвести до відключення аналогового мовлення.

«У розподілі видатків державного бюджету України на 2018 рік зазначено, що фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України становить лише 776 тисяч 563,1 грн. Це вдвічі менше від суми, гарантованої Законом «Про суспільне телебачення і радіомовлення України» – констатували в телерадіокомпанії.

Урізане вдвічі фінансування не передбачає належних коштів на оплату трансляцій. Для цього НСТУ потрібно 330 млн. грн. на рік, проте виділено і передбачено в плані бюджетних асигнувань лише 54,7 млн. грн.

«Правління ПАТ «НСТУ» змушене констатувати небажання влади профінансувати суспільне мовлення, що спричинило призупинення аналогової трансляції телеканалу UA:Перший», – зазначили у прес-службі НСТУ.

Serge

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 − two =