У столиці запустили громадський велопрокат (+відео)

У Києві презентували систему громадського велопрокату від міжнародної компанії Nextbike, яка діє у 25 країнах.

Аби взяти двоколісник в оренду, треба завантажити на телефон мобільний додаток Nextbike та зареєструватися в ньому. Далі достатньо піднести мобільник до QR-коду на велосипеді на пункті прокату, обрати абонемент та функцію «Почати прокат».

Півгодинна подорож коштуватиме 30 грн., місячний абонемент – 199 гр., сезонний – 599 грн.
Система велопрокату попервах розрахована на 33 велостанції, які розташовуються по всьому місту.
Зараз парк налічує 100 велосипедів (кожен оснащено GPS), до кінця наступного року його обіцяють розширити до 2000 байків.

«Завдання столичної влади – зробити так, аби велосипедистам було комфортно і безпечно пересуватися містом», – заявив Віталій Кличко на презентації.

Як повідомляє КМДА, міська влада готує інвестиційний конкурс, на якому визначать операторів, котрі впроваджуватимуть у Києві систему bike sharing на 300 велостанцій. Проект – інвестиційний, тож місто коштів не витрачає.

На презентації велопрокату паралельно було представлено концепцію розвитку велоінфраструктури Києва до 2020 року, Вона, зокрема, передбачає облаштування 64 вулиць таким чином, аби велосипедистам було комфортно ними пересуватися. Також у місті створять три магістральні веломаршрути, встановлять велопаркування біля комунальних закладів.

Мер Києва Віталій Кличко взяв участь у презентації та особисто протестував систему велопрокату «Bike sharing», яка почала працювати в столиці. Компанію nextbike.ua, з якою міська влада впроваджує пілотний проект велопрокату, було засновано у 2004 році в Лейпцигу. Вона оперує системами громадського прокату велосипедів більше ніж у 150 містах, в 25 країнах світу.

Опубліковано Кличко – мер Середа, 15 серпня 2018 р.

 

Фото facebook.com/merkieva

На цю тему читайте також: 

Serge

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fourteen + twelve =