У січні згубні звички українців подорожчали лише на один відсоток

Україна, перейшовши на нову систему державного моніторингу вартості продуктів, товарів і послуг, почала стежити й за алкоголем та сигаретами вітчизняного виробництва.

Уперше за кілька років ціна горілки в січні не зросла, а навіть упала – на 18 копійок. Це пов’язано з тим, що акциз на алкогольні напої, окрім виготовлених із коньячних спиртів, не піднявся.

На внутрішньому ринку горілки посилилася конкуренція, що призвело до зниження ціни. Середня пляшка 0,5 л на кінець січня коштувала 81 грн. Продукція вітчизняних виноробів піднялася в ціні менш ніж на 1%, або на 40 коп. Середня пляшка українського вина 0,75 л коштує 58,8 грн. Пиво, зварене в нашій країні, також додало 1% вартості, або 15 коп. Його середня ціна становить 13,8 грн за півлітрову пляшку.

Середня ціна найдешевших сигарет без фільтру обходилася на кінець січня в 20,7 грн. Тобто вони додали менше 2%, або 30 коп. Преміальний сегмент подорожчав на 2%, або на 70 коп.

Середньостатистична вартість таких сигарет становить 32,7 грн. Середній ціновий сегмент коштував 26,9 грн. Він став дорожчим на 2%, або 60 коп.

Якщо підсумувати, то у січні українці платили за власні згубні звички на 1% більше, порівняно з груднем минулого року. Через послаблення політики щодо акцизів вважаємо цей рік спокійним щодо зростання цін. Поступове підняття акцизів на сигарети компенсується стабільністю на ринку алкоголю. Вартість алкоголю так сильно зростала в попередні роки, що Україна випередила план підвищення акцизів, передбачений договором про Асоціацію з ЄС. Тому цього року будемо спостерігати невелике зменшення долі тіньового алкоголю.

Олексій ДОРОШЕНКО, генеральний директор Асоціації постачальників торговельних мереж

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fourteen − seven =