У садибі-музеї на Черкащині зруйнували пам’ятник В’ячеславу Чорноволу та вкрали бронзове погруддя

У селі Вільхівець, що на Черкащині, на подвір’ї садиби-музею В’ячеслава Чорновола зруйнували пам’ятник цьому видатному політику та громадському діячу, вкрали бронзове погруддя. Це сталося у ніч на 23 травня, повідомив син політика Тарас Чорновіл.

“Те, що ми називаємо музеєм, насправді музеєм не є! Нема в Україні жодного музею В’ячеслава Чорновола. Київський меморіальний, саме як музей, а не кімнату зі стендами, знищено пару років назад. А музей у Вільхівці – це лише меморіальна частина – вчительська хата, в якій жили батьки та провів дитинство та юність він сам.

Погруддя ж спиляли просто й безперешкодно, бо музей не охороняється. Взагалі! Для цього нічого не передбачено. Те, що не обчистили саму меморіальну частину, то тільки тому, що для злодіїв там узагалі нічого цікавого нема, мабуть же, приходили раніше, приглядалися…

Працюють у музеї (а він має статус державного закладу культури – філії  Черкаського краєзнавчого музею) лише троє людей: директор та дві жіночки, які водночас і прибирають, і територію утримують у належному стані, і екскурсії проводять”, – написав син Чорновола у Фейсбуку.

На вандалізм відреагував віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко. Він закликав взяти під охорону будинок-музей В’ячеслава Чорновола, а поліцію – якнайшвидше знайти злочинців і викрадене погруддя.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

1 коментар до “У садибі-музеї на Черкащині зруйнували пам’ятник В’ячеславу Чорноволу та вкрали бронзове погруддя

  • Редакція
    24.05.2018 о 11:09
    Permalink

    Дуже слабенька реакція пана Кириленка. Він звертається до поліції… через соцмережі (!). А де офіційне, документальне, реагування? А чому мовчить поліція? Хто мав подбати про охорону? Де обласна, районна влада? Чому не виділили кошти на охорону? На свої службові джипи, бачте, кошти виділяюють…

    Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × four =