У Києві медуніверситет оголосив страйк. МОЗ просить не піддаватися на провокації

Надзвичайна подія сталася в Національному медичному університеті імені Богомольця – студенти та трудовий колектив оголосили безстроковий страйк.

На такий неординарний крок вони пішли “у зв’язку з безпрецедентним брутальним та незаконним втручанням керівництва Міністерства охорони здоров’я України в незалежність та самоврядність НМУ імені О.О. Богомольця”, – говориться в заяві колективу.

В навчальному закладі стверджують, що МОЗ “системно протягом 2017 – 2018 років у порушення вимог закону та перевищуючи свої повноваження, зловживаючи владою надавало письмові вказівки університету порушувати закон під загрозою розправи звільненням, здійснити розтрату бюджетних коштів в особливо великому розмірі в обхід передбачених законом обов’язкових тендерних процедур”.

Через категоричну відмову ректора виконувати незаконні накази МОЗу – керівництвом Міністерства було створено “каральну комісію”, а ректора університету “незаконно відсторонено” від виконання її обов’язків.

“Трудовий колектив НМУ імені О.О. Богомольця наголошує, що право обирати керівництво університету належить виключно трудовому колективу ВИШу… МОЗ вирішив поставити весь університет на коліна, заблокувавши виплати стипендій студентам та заробітних плат трудовому колективу, незаконно відібравши право банківського підпису у законно обораного керівництва ВИШу… Студенти та працівники університету заявляють, що такі дешеві маніпуляції та неприкритий тиск зі сторони керівництва МОЗу є неприйнятним. Ми не раби…”

Вуз розпочав страйк з понеділка 26 лютого. Пояснює:

“Навчальний процес та наукова діяльність в НМУ імені О.О. Богомольця повністю зупиняються на невизначений час, а всі приміщення університету будуть недоступними для відвідувачів за винятком приміщень клінік, де лікуються пацієнти. Право на страйк закріплено статтею 44 Конституції України та статтею 4 Європейської соціальної хартії.

Страйк оголошено страйкомом, до якого увійшли зі сторони студентства представники Студентського парламенту університету, ГО “Студентська довіра”, студентський профком та студентський актив. Зі сторони трудового колективу НМУ імені О.О. Богомольця декани та проректори, профспілковий комітет університету.

Координатором страйкому від трудового колективу обрано декана другого медичного факультету Літвінову Наталію Юріївну. Координаторами страйкому зі сторони студенства обрано Сергія Суровцева – Голову студентської ради стоматологічного факультету та Голову ГО “Студдовіра”– Василя Гілюка”.

Що вимагають страйкарі?

Щоб в ситуацію втрутився Президент України. Створити комісію “із розслідування зловживань керівництвом МОЗ та розпочати процедуру усунення від виконання обов’язків міністра охорони здоров’я Уляни Супрун та її політичної команди заступників”.

Вимагають також, щоб виконувачка обов’язки міністра охорони здоров’я України скасувала незаконний наказ МОЗу про незаконне відсторонення ректора НМУ імені О.О. Богомольця Катерини Амосової,  призначення Олександра Лінчевського головою “каральної комісії” за невиконання протиправних вказівок Олександра Лінчевського і призначення в.о. ректора університету Михайла Захараша. Щоб негайно забезпечити проведення інтегрованого ліцензованого іспиту “КРОК-1. Стоматологія”.

Заявили про свою позицію і в МОЗ. “До представників Міністерства охорони здоров’я України звертаються занепокоєні викладачі та студенти НМУ ім. О.О. Богомольця з повідомленнями, що керівництво університету примушує студентів та науково-педагогічних працівників розпочати 26 лютого так званий «безстроковий всеуніверситетський страйк».

МОЗ закликає студентів та викладачів університету не піддаватися на провокації та маніпуляції керівництва НМУ і не зривати навчальний процес.

“Згідно з принципами та практикою університетської автономії, університет самостійно проводить відповідні виплати з казначейських рахунків. Процедуру переказу коштів здійснює бухгалтерія університету. Керівництво університету — проректори — має усі необхідні повноваження для проведення виплат.

МОЗ України з повагою ставиться до принципу університетської автономії та права на мирні зібрання. Водночас зазначаємо, що основне завдання медичного університету — підготувати кваліфікованого лікаря, адже від його знань та умінь залежатиме здоров’я та життя пацієнтів.

Наголошуємо на необхідності продовження навчання та підготовки до ліцензійних інтегрованих іспитів, адже згідно з графіком їх проведення 27 березня має відбутися “КРОК-3″ для лікарів-інтернів.

Катерина Амосова відсторонена від виконання повноважень за посадою ректора НМУ на час здійснення перевірки фактів щодо непроведення ліцензійного інтегрованого іспиту «КРОК-1. Стоматологія» для студентів НМУ. Створена для перевірки комісія наразі опрацьовує матеріали, надані НМУ ім. Богомольця та Центром тестування.Водночас, відсторонена ректорка систематично не з’являється на засідання комісії, незважаючи на запрошення. Про результати роботи комісії МОЗ України і надалі інформуватиме”.

На цю тему читайте також тут http://ukrreporter.com.ua/suspilstvo/ministerstvo-ulyany-suprun-zayavylo-shho-meduniversytet-v-kyyevi-zablokovano.html

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty − 6 =