У кривавого екс-міністра Захарченка забрали землю

Минуло три роки після Революції Гідності, але лише сьогодні держава повернула собі дещо з активів, які прибрали до рук посіпаки Януковича.

Так, у кривавого екс-глави МВС Захарченка забрали земельну ділянку в Підгірцях. Ось що повідомляє прокуратура Київської області.

До державної власності повернуто земельну ділянку площею майже 1 га, яка належала родині екс-міністра МВС.

Прокуратурою Київської області установлено, що виконавчим комітетом Підгірцівської сільської ради, в порушення норм земельного законодавства та Закону України «Про місцеве самоврядування», прийнято незаконні рішення про надання у приватну власність земельних ділянок загальною площею 0,861 га, які розташовані на одному масиві.

Зважаючи на виявлені порушення, прокуратурою було заявлено до суду позовну заяву щодо визнання незаконними та скасування рішення, визнання недійсними державних актів на право приватної власності на земельні ділянки загальною площею майже 1 га. Справа розглядалася неодноразово судами різних інстанцій.

…Господарським судом Київської області винесено рішення щодо задоволення позовних вимог прокуратури та скасовано рішення про надання спірних земельних ділянок у приватну власність дружині колишнього міністра МВС і витребувано земельні ділянки з незаконного володіння на користь держави”.

Історія цієї діялнки така. Влітку 2014-го прокуратура Обухівського району через суд вимагала повернути державі гектар землі в селі Романків, який незаконно перейшов до рук родичів Захарченка.

Під час перевірки прокуратура з’ясувала, що підставою відведення ділянок первинним власникам стали рішення сільради. Однак на сесії Підгірцівської сільської ради, як того вимагало законодавство, такі документи не приймали. Після цього у липні 2014-го прокуратура пред’явила позов до господарського суду Київської області про визнання недійсними рішень сільради, а також держакту на землю та витребування на користь держави.

13 листопада 2014 року в задоволенні позову прокурора було відмовлено. Прокуратура подала апеляційну скаргу. Сьогодні цю справу виграно.
Однак, на жаль, тенденції такі, що мільйонери з найближчого оточення колишнього диктатора Януковича намагаються зберегти свої активи, нерухомість, а то й вивести їх за кордон, переписати на довірених осіб.

Свого часу один із київських маєтків родини екс-міністра екології Едуарда Ставицького восени було переоформлено на нового власника, писала у своєму блозі журналіст “Deutsche Welle” Катерина Каплюк.

Як дізналася, будинок на вул. Дубенська, 14 (біля Ботанічного саду) раніше був оформлений на його тещу Валентину Ушакову.
З жовтня 2014-го власником будівлі стала кіпрська компанія “Магавенія Інвестментс” (“Magavenia Investments”), йшлося у блозі.

На цю ж “Магавенія Інвестментс” нещодавно переписали ТОВ “Актив капітал груп”, яким раніше володіла Ушакова. Директором “Актив капітал груп” і досі лишається Анатолій Ставицький, батько екс-міністра.

Власником “Магавенії” є компанія “Сайкон Холдінгс ЛТД” (“Sykon Holdings LTD”).

А яка доля дачік колишнього генпрокурора Віктора Пшонки в Горенича? Також досі не конфісковано в дохід держави.

А як із нерухомістю Клюєва? В провадженні Обухівського районного суду тривалий час перебували справи за позовами прокуратури про витребування із незаконного володіння родини Клюєвих великої земельної площі.

Мова про чотири позови прокуратури району щодо земель площею майже 7 гектарів. Два із них було задоволено в жовтні 2014-го, заочними судовими рішеннями. Йдеться про витребування земельних ділянок загальною площею 2.4 гектара на користь держави. Інші два позови перебувають на розгляді.

Власниками земельних ділянок, що розташовані на території селища Козин Обухівського району є брат Андрія Клюєва – Сергій та його дружина Жанна. Як вбачається з матеріалів перевірки, спірні земельні ділянки родина Клюєвих придбала у власність на підставі цивільно-правових угод упродовж 2002-2003 років.

Складається враження, що суди дуже не поспішають із розглядом справ про нерухомість колишніх стовпів бандитського режиму Януковича.

Через низку цивільно-правових угод ці землі набуто у власність родичкою колишнього Голови Адміністрації Президента України за часів В. Януковича.

Реагуючи на порушення, Києво-Святошинською місцевою прокуратурою пред’явлено позов до Обухівського районного суду про витребування вказаних земель на користь держави.

 Леонід БОРИСЕНКО

Фото автора

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × 2 =