Ціна на газ для населення не зросте. Поки що

Від початку літа ціни на газ для промисловості знову зростуть. А от ціни на газ для населення поки що не зміняться.

Кабінет Міністрів України прийняв рішення про продовження дії спеціальних зобов’язань з продажу природного газу для населення і теплокомуненерго до 1 серпня 2018 року. Відтак найближчі два місяці ціна газу залишиться незмінною. Це рішення було прийняте на засіданні уряду 30 травня.

Така ціна на газ для населення залишається незмінною з квітня минулого року. За рік до того, у квітні 2016 року, уряд вирішив, що ціна на газ для населення має розраховуватися на основі імпортного паритету.

Яка ж ціна газу для населення є справедливою?

Нову, ринкову ціну на газ мали порахувати ще до 1 липня 2017 року. Проте цього не сталося, оскільки тоді б тарифи суттєво зросли, а у вересні уряд вирішив відкласти дату публікації нової ціни.

Після цього уряд лише подовжував дію відповідної постанови.

При цьому “спеціальні обов’язки” постачання газу за пільговою ціною для населення і підприємств комунальної теплової енергетики уряд поклав на “Нафтогаз”. За даними компанії, нині борг цих компаній становить 56,5 млрд. грн. Найбільша заборгованість – у Донецькій (5,6 млрд. грн.) і Дніпропетровській (4,5 млрд. грн.) областях та Києві (2,9 млрд. грн.).

В Кабміні повідомили, що переговори з Міжнародним валютним фондом щодо приведення ціни на природний газ до рівня імпортного паритету ще тривають.

Весь цей час уряд намагається порозумітися щодо цін на газ із МВФ. З одного боку, у Меморандумі про співпрацю зафіксоване зобов’язання Києва запроваджувати ринкові тарифи, зокрема, і на газ.

На відміну від заморожених цін на газ для населення, ціни на газ для промисловості знову зросли: з 1 червня мінімальні ціни на газ для промисловості зросли на 8,9% і становлять 9 142,8 гривні за тисячу кубометрів. Таку ціну “Нафтогаз” пропонує для споживачів, які не мають заборгованості і купують понад 50 тисяч кубів газу на місяць. Максимальні ціни також зросли – на 8,5% порівняно із попереднім місяцем.

Підвищення цін на газ для промисловості не впливає напряму на тарифи для населення, але кожен виробник закладає це у вартість своєї продукції. Відтак, за певний час це підвищення відчують на собі і кінцеві споживачі.

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 − 6 =