Снігопади паралізують Україну. Навалить до півметра снігу

17 і 18 січня на українців чекає різке погіршення погодних умов внаслідок впливу активного циклону із Заходу. На території Чернігівської, Сумської, Черкаської, Полтавської, Кіровоградської, Одеської та Миколаївської областей очікуються сильні та дуже сильні снігопади, хуртовини.

Може утворитися сніговий покрив висотою до 40 сантиметрів, у Києві – близько 20 см. На Закарпатті та в Карпатах – сильний сніг, пориви вітру 15-20 м/с. У горах Івано-Франківської та Закарпатської областей очікується значна сніголавинна небезпека (3 рівень).

У Дніпропетровській, Запорізькій та Херсонській областях сильний дощ із переходом у сніг.

В Україні, крім західних областей, посилення вітру до 15-20 м/с, у Херсонській, Запорізькій, Донецькій, Луганській областях – 25-28 м/с, на дорогах України ожеледиця.

У Київській області та в столиці – сильний мокрий сніг, посилення вітру до 15-20 м/с, хуртовини, місцями налипання мокрого снігу, на дорогах ожеледиця, утворення снігового покриву висотою 10-20 сантиметрів. У східних районах області дуже сильний мокрий сніг, висота снігового покриву 30-40 сантиметрів.

Синоптики пояснюють, що Україна опинилася між двома атмосферними гігантами: потужним антициклоном на Сході та величезними масами теплого і вологого атлантичного повітря з циклонами та фронтами на Заході.

Як наслідок – сніг із переходом у мокрий сніг і дощ, стрибки атмосферного тиску, різка зміна температури повітря, ускладнення ситуації на дорогах та тротуарах, посилення вітру до штормового.

Rost

Журналіст “Українського репортера”