Кримський міст рветься до України. Завершилося зведення опор автодорожньої частини (+фото)

Будівельники завершили зведення опор автодорожньої частини мосту через Керченську протоку до окупованого Росією Криму. Загалом збудовано 288 опор, з яких 85 – у морській акваторії. На наступному етапі буде завершено зборку прольотів під автодорогу, після чого всі ділянки мосту з’єднають ниткою металоконструкцій. Росіяни планують зробити це до кінця лютого 2018 року.

Вже тривають роботи з облаштування автодорожнього полотна. Запустити в експлуатацію автомобільну частину моста за планом мають у грудні 2018 року.

Транспортний перехід через Керченську протоку, який з’єднує окупований Росією Крим з Краснодарським краєм, складатиметься з двох мостів – автомобільного та залізничного.

Повідомляється, що вже зведено майже половину опор під залізницю. Перші потяги мають піти вже через рік.

Довжина мосту, який з’єднає Керченський і Таманський півострови, становитиме 19 кілометрів. Загальну вартість будівництва окупанти оцінюють в майже 228 мільярдів рублів.

ДО РЕЧІ.”Український репортер” нагадує, що наша держава неодноразово вимагала зупинити незаконне будівництво Керченського мосту. Про це, зокрема, говорив міністр інфраструктури Володимир Омелян під час міжнародної конференції з морської безпеки в Києві:

«Незаконне будівництво Керченського мосту потрібно терміново зупинити, і це можливо лише під тиском міжнародних партнерів України та додаткових санкцій проти Росії як держави, проти компаній та фізичних осіб, які причетні до незаконного будівництва», – сказав він.

24 травня Росія оголосила про обмеження параметрів для проходження суден, що слідують з Чорного в Азовське море і навпаки під аркою мосту через Керченську протоку.

«А це втрати експорту лише до США 1 млн тонн українського металу щорічно!» – заявив міністр Омелян.

Він вважає, що цей міст значно погіршить стан зернової логістики Азовського регіону, адже буде введено габаритні обмеження і суттєво здорожчає фрахт морських суден.

Відома й позиція Америки щодо цього питання. Незаконне будівництво мосту через Керченську протоку заважає транспортному сполученню України з міжнародними ринками, заявила посол США в Україні Марі Йованович.

Кримський міст

Фото “РІА Новини”, “Комсомольська правда”

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nineteen − eleven =