Росія провалила другий запуск з космодрому “Східний”: супутники втопили в океані

Запущений з нового російського космодрому “Східний” гідрометеорологічний супутник “Метеор-М” зник: його немає на цільовій орбіті, і з ним не вдається налагодити зв’язок. Незрозумілою залишається доля ще 18 супутників. Так невдало завершився другий в історії запуск ракети-носія з космодрому “Східний” в Амурській області. 

Спочатку повідомлялося, що запуск ракети-носія “Союз-2.1б” відбується в штатному режимі.

За розкладом головна частина ракети-носія “Союз-2.1б”, включаючи розгінний блок, відокремилася від третього ступеня.

А далі щось пішло не так. Спочатку про проблеми з запуском повідомили російські мас-медіа з посиланням на джерела у “Роскосмосі”, пізніше їх визнали офіційно.

На Землю так і не надійшла телеметрія від супутника “Метеор-М”, який мали вивести на орбіту. Про долю інших 18 космічних апаратів – студентського супутника “Бауманец-2” і 17 іноземних наносупутників КА SEAM, AISSat и LEO Vantage – також не відомо.

За попередніми даними, проблеми виникли в розгінному блоці “Фрегат”, який доставляв супутники на орбіту. Космічні апарати так від нього і не відділилися.

Скоріш за розгінний блок разом із супутниками (застраховані на 2,6 млрд рублів) впав у Атлантичний океан.

Нагадаємо, це був другий в історії запуск ракети з нового російського космодрому “Східний”.

Перший пуск зі “Східного” відбувся 28 квітня 2016 року, на чотири місяці пізніше від запланованого. Ракету-носій “Союз”, за стартом якої особисто спостерігав президент РФ Володимир Путін, вдалося запустити лише з другої спроби.

Після старту Путін оголосив догану віце-прем’єру Дмитру Рогозіну і сувору догану – гендиректору “Роскосмосу” Ігорю Комарову. Глава НВО автоматики Леонід Шалімов отримав попередження про неповну службову відповідність і невдовзі після цього подав у відставку.

Фото “РІА “Новини”, ТАСС

Rost

Журналіст “Українського репортера”