Не поступатися Ілону Маску. Росіяни відправили до МКС ракету “Союз” з космічним кораблем “Прогрес” (+відео)

Ракету-носій «Союз 2.1.а» з космічним кораблем «Прогрес МС-08» успішно запустили з космодрому Байконур. На Міжнародну космічну станцію відправили партію вантажу: 1390 кг різних речей, 890 кг палива, 420 кг води і 46 кг зрідженого кисню в балонах.

Зокрема, до МКС вирушило наукове обладнання, в тому числі льотний комплект апаратури «Ікарус», комплектуючі для системи життєзабезпечення, а також контейнери з харчами, одяг, медикаменти і засоби особистої гігієни для членів екіпажу. “Прогрес М-08” має прибути до МКС упродовж двох діб.

Старт “Союзу” (РКЦ «Прогрес») планувався на 11 лютого, але в останній момент його відклали через технічні проблеми. Росіяни так і не назвали причину перенесення запуску, обмежившись формулюванням про “автоматичне вимкнення двигунів, причини з’ясовуються”.

Неофіційно повідомлялося, що причиною відміни старту стала несправність бортового комп’ютера “Союзу 2.1а”. Напередодні запуску оголосили, що у ракети замінили бортовий комп’ютер.

Нагадаємо, в грудні 2017 року пілотований корабель “Союз МС-07» доставив на Міжнародну космічну станцію чергову експедицію: космонавта “Роскосмосу” Антона Шкаплерова, астронавта NASA Скотта Тінгла й астронавта JAXA Норішіге Канаї.

Їм на зміну 21 березня відправлять росіянина Олега Артем’єва і двох американців – Ендрю Фойстела і Ричарда Арнольда.

Rost

Журналіст “Українського репортера”