Тарифи на газ для населення. “Нафтогаз” пояснив, з чого вони складаються

У березні 2018 року газ для населення коштує 6 958 за тисячу кубометрів. Про це повідомляє НАК “Нафтогаз України”. З цієї суми вартість безпосередньо палива становить 4 942 грн, тобто 71% від ціни. Ще 1 160 грн, тобто 16,7% тарифу, – це податок на додану вартість.

Крім того, населення у тарифі також сплачує за транспортування “блакитного палива” розподільними мережами (514 грн, або 7,4%), магістральними газопроводами (219 грн – 3,1%), а також націнка постачальника зі “спецобов’язками” (124  грн – 1,8%).

Тарифи на газ для населення. "Нафтогаз" пояснив з чого вони складаються

Нагадаємо, Кабінет Міністрів доручив Міненерговугілля двічі на рік здійснювати перерахунки цін на газ, які “Нафтогаз України” відпускає виробникам теплової енергії для надання послуг з опалення та постачання гарячої води населенню, а також побутовим споживачам. Перерахунок граничних роздрібних цін на природний газ Міненерговугілля має робити за два місяці до початку кожного півріччя газового року, які починаються 1 квітня та 1 жовтня.

Ціни на газ для населення, релігійних організацій в ТКЕ мають коригуватися у випадку відхилення більш ніж на 10% від розрахункової.

Розрахункова гранична роздрібна ціна на природний газ для побутових споживачів обраховується на підставі показників середньомісячних значень цін на газ на німецькому газовому хабі (NCG) з урахуванням транспортних витрат до західного кордону України та тарифу на вхід в газотранспортну систему України в доларах США за середньомісячним курсом долар США/євро “спот”.

Економісти повідомляють, що уряд хоче змінити формулу розрахунку ціни на газ, при якій транспортування газу від європейського хабу буде не додаватися до ціни, а відніматися. Тоді нова ціна на газ буде вищою за діючу лише на 12%.

Варто сказати, що з 1 жовтня в Україні для населення та підприємств теплокомуненерго продовжує діяти ціна на газ, установлена з 1 квітня 2017 року, – 4 942 гривень за 1 тисячу кубометрів. З 1 жовтня 2017 року ціна газу мала б збільшитися на 17,6% (це погоджено з МВФ), однак проти цього категорично  виступає прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Раніше віце-прем’єр-міністр Павло Розенко і міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик заявляли, що ціна на газ в опалювальному сезоні 2017-2018 років підвищуватися не буде.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *