Стаж важливіший за розмір зарплати. Мінсоцполітики змінює правила нарахування пенсій

Міністерство соціальної політики ініціює збільшення ролі стажу роботи в порівнянні із зарплатою під час нарахування пенсій для пенсіонерів з великим стажем роботи. 

“Підготовка до другого етапу пенсійної реформи, що реалізовуватиметься у 2019 році, вимагає нейтралізації  сьогоднішніх дисбалансів, що їх виявила реформа на першому етапі.

Скажімо, це стосується тих пенсіонерів, котрі  мають  чималий стаж роботи, але надбавки до пенсії у жовтні 2017 року вийшли невисокими, оскільки друга необхідна умова для адекватного розміру осучаснення –  отримувана за свою роботу зарплата –  виявилася невисокою.

Для цієї категорії пенсіонерів спеціалісти продумують механізм, як зробити так, щоб роль стажу була більшою, ніж роль заробітної плати.

Ще одна проблема, що окреслилась, це – перерахунок пенсії вийшов меншим від очікуваного у декотрих пенсіонерів, які працювали, будучи на пенсії, а потім звільнилися.  Так виходить, коли заробітна плата була меншою, ніж до виходу на пенсію. Тобто, стаж дорахували, а коефіцієнт упав.

Зараз також готуються законодавчі зміни, за якими стаж буде дораховуватися автоматично, а коефіцієнт заробітку встановлюватиметься  за бажанням пенсіонера”, – повідомляє Мінсоцполітики.

Нагадаємо, торік Верховна Рада таки ухвалила пенсійну реформу, розроблену урядом Володимира Гройсмана. 11 жовтня  закон про неї підписав президент Порошенко. Зараз її через Конституційний Суд намаються відмінити 49 народних депутатів, які подали подання.

Розглядати це питання КСУ поки що не почав, водночас нещодавно визнав таким, що не відповідає Конституції України Положення Податкового кодексу про оподаткування пенсій. 

Міністр соціальної політики Андрій Рева заявляє, що після ухвалення пенсійної реформи середній розмір пенсій в Україні зріс на 559 грн – до 2446,56 грн (було 1886,78 грн).

Загалом пенсії були збільшені для 10,24 млн пенсіонерів (в Україні 11,7 млн ​пенсіонерів). Не перераховано пенсії для майже 900 тисяч людей, які отримують їх за спеціальними законами (народні депутати, держслужбовці, посадовці місцевих органів влади та інших категорій, які мали право на спецпенсії), а також тим категоріям громадян, яким пенсії були призначені в 2015-2017 роках.

А 21 лютого Кабмін збільшив пенсійне забезпечення військовослужбовців, яким не переглядали пенсії з 2012 року. Зробили це заднім числом – з 1 січня. На першому етапі таке підвищення складе в середньому не менше 1500 гривень.

Найважливіші та найгостріші моменти пенсійної реформи можна почитати тут:

Пенсійна реформа. Найважливіше для гаманця

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *