SpaceX не зміг вивести на орбіту таємний військовий супутник США

Американський таємний військовий супутник Zuma вартістю кілька мільярдів доларів, запущений ракетою Ілона Маска, скоріше за все згорів в атмосфері. Джерела повідомляють, що апарат не зміг вчасно відокремитися від другого ступеня ракети і впав на Землю.

Супутник Zuma, виготовлений в інтересах уряду США, про призначення якого невідомо нічого, крім його назви і виробника (корпорація Northrop Grumman), запустили з космодрому на мисі Канаверал у Флориді в неділю ввечері. Інформацію про параметри орбіти супутника Zuma і його призначення було засекречено. Також невідомо, якому відомству належить місія.

Запуск пройшов нормально, і перший ступінь ракети-носія Falcon 9 успішно повернувся на землю. Однак в компанії SpaceX так і не підтвердили успішність виведення супутника. Наземні засоби Стратегічного командування Збройних сил США, які відстежують рух більш ніж 23 тисяч об’єктів людства у космосі, також не змогли знайти супутник на орбіті.

Американські ЗМІ почали повідомляти, що космічний апарат впав на Землю разом із другим ступенем ракети Falcon 9. За інформацією Wall Street Journal, про аварійний пуск секретного апарату вже повідомили сенаторів і конгресменів. Джерела видання також інформують, що апарат упав на Землю, оскільки не зміг відокремитися від другого ступеня ракети.

Тим часом жодної офіційної інформації або спростування не надходило. Прихильники теорії змов почали припускати, що американський уряд і компанія Маска намагаються зробити вигляд, що таємний космічний апарат втрачено, а насправді він почав виконувати свою місію на орбіті.

Для компанії Ілона Маска SpaceX це вже третій за рахунком запуск військового супутника в інтересах уряду США. У травні 2017 року компанія вивела на орбіту воєнний супутник NROL-76 для Національного управління військово-космічної розвідки США. У вересні SpaceX запустила експериментальний орбітальний літак ВПС США X-37B.

У 2017 році SpaceX встановила новий для себе рекорд, провівши 18 успішних запусків.

Невдалий пуск ракети Falcon 9 може завдати серйозного удару по планах Ілона Маска. У 2018 році SpaceX розраховував провести близько 30 запусків. Зокрема, у січні 2018 року планувався перший старт його надважкої ракети Falcon Heavy. В її основі – три перших ступені, які повертаються на Землю, аналогічні тим, що стоять в ракетах Falcon 9.

Rost

Журналіст “Українського репортера”