Що відбувається в лікарні “ОХМАТДИТ”. Коментар Ольги Богомолець (+відео)

Гучні новини з Національної спеціалізованої дитячої лікарні “ОХМАТДИТ”. Голова парламентського комітету з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець стверджує, що МОЗ звільняє авторитетних лікарів за те, що вони говорять людям правду. Зокрема, адміністрація лікувального закладу застосувала адміністративні санкції до трьох медиків – Світлани Донської, Ігора Кірєєва та Олега Рижака.

Ось що написала у Фейсбуку Ольга Богомолець:

“Міністерство охорони здоров’я вкотре намагається безпідставно покарати лікарів. Цього разу, на думку МОЗ, медики «ОХМАТДИТ» «порушили корпоративну етику», адже повідомили своїм пацієнтам про ВІДСУТНІСТЬ медикаментів, необхідних для лікування онкохворих дітей. Держава заплатила гроші за життєво важливі медикаменти ще рік тому, а ліки й досі відсутні, інформація про це замовчується і приховується від людей. Лікарі відкрито заявили про це та отримали догани, щоб стало підставою для їх звільнення і залякування.

Новопризначеними «ворогами народу» стали завідувач Центру ДОГ і ТКМ Донська С.Б., лікар відділення трансфузіології ТКМ та ІМДХТ Центру Кіреєв І.В. та завідувач цього відділення Рижак О.А. Саме їх призначили винуватими у провинах МОЗу в відсутності життєво необхідних медикаментів.

Нагадаю, що відповідно до антинародної постанови Кабміну, ініційованої профільним міністерством два роки тому і підписаної прем’єром Гройсманом, міжнародні організації почали поставляти в Україну медикаменти аж через півтора роки після повної передоплати. Частина медикаментів ще надходить з обмеженим терміном придатності. Таким чином, із замовлених лікарнею ще торік майже 80 найменувань медикаментів поставлено лише 3!

Залякування звільненням лікарів відбувається безпідставно і всупереч закону – без узгодження з профспілкою і без зазначення дати звільнення. Коли пан Рижак відмовився підписувати папірець з порожньою датою, як незаконний і непогоджений, керівництво “ОХМАТДИТУ” вирішило піти шляхом свавілля та запропонувало його посаду іншому лікарю, видавши наказ на призначення її в.о. завідувача відділення. Але і та написала відмову, проявивши солідарність з колегами. Схоже, що українців починає об’єднувати боротьба за справедливість і незалежна профспілка стає дієвим інструментом захисту прав людей. Якщо раніше медики боялися сказати хоч слово проти всесильного міністерства, то тепер незалежні профспілки вголос говорять правду про оборудки, які здійснює МОЗ, прикриваючись «реформами»…”

Від редакції. “Український репортер” направив запит адміністрації клініки “ОХМАТДИТ” щодо цих фактів.

Фото із сайту womo.ua

Відео-коментар Ольги Богомолець “Українському репортеру”:

За що постраждали лікарі «ОХМАТДИТУ». Ольга Богомолець про МОЗ

Голова комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець стверджує, що МОЗ звільняє авторитетних лікарів за те, що вони говорять людям правду.У Національній спеціалізованій дитячій лікарні «ОХМАТДИТ» адміністрація застосувала адміністративні санкції до трьох медиків. «Український репортер» попросив Ольгу Богомолець прокоментувати цей резонансний факт.

Опубліковано Український репортер П'ятниця, 10 серпня 2018 р.

 https://www.facebook.com/ukrreporter/videos/1067061096801798/

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two + 5 =