Ще не літає, але вже купує. Авіакомпанія SkyUP замовила п’ять Boeing 737 Max за $624 мільйони

Бюджетна українська авіакомпанія SkyUP, яка має вийти на український ринок пасажирських перевезень у квітні 2018 року, підписала з американською корпорацією Boeing контракт на виробництво п’яти літаків серії Boeing 737 Max (на фото) на загальну суму $624 млн.

Повідомляється, що SkyUp замовив два Boeing 737 Max 8 та три Boeing 737 Max 10 з можливістю дозамовлення ще п’яти літаків . Поставка цих лайнерів із заводу в американському Сіетлі очікується в 2023 році. Українська авіакомпанія стала 95-м у світі замовником літаків серії 737 Max.

“Таким чином, у 2023-2024 роках в Україні з`явиться до десяти нових надсучасних літаків, які використовуватимуться українською авіакомпанією. Це безпрецедентний контракт для українських авіакомпаній. Україна в світовому мейнстрімі – ми замовляємо літаки, серійний випуск яких розпочнеться тільки в 2021 році. Нарешті ми йдемо в ногу з прогресивним світом, а не наздоганяємо його. Контракт з Boeing – це справжній прорив. Ми обіцяли створення українського перевізника – його створено», – прокоментував угоду міністр інфраструктури Володимир Омелян.

«Протягом 6 місяців ми вивчали всі модифікації повітряних суден, порівнювали показники компаній-конкурентів, робили розрахунки під наші плани польотів. Boeing 737 MAX прийшли на зміну поколінню Boeing 737 Next Generation і мають прекрасні показники – технічна надійність, низькі операційні витрати, високий рівень комфорту і, головне, безпека пасажирів. Саме тому ми зупинили свій вибір на високотехнологічних Boeing 737 MAX. Так, наприклад, Boeing 737 MAX 8 ємністю 189 місць дозволить нам здійснювати середньомагістральні рейси (відстань понад 5000 км), а Boeing 737 MAX 10 ємністю 230 місць забезпечить нам виконання чартерних програм на масових напрямках, таких як Туреччина, Єгипет, Іспанія тощо.

Обидва типи повітряних суден мають низькі операційні витрати, що дозволить авіакомпанії істотно знизити вартість перельотів і запропонувати ринку якісний продукт за доступною ціною», – заявив генеральний директор SkyUp Airlines Євген Хайнацький.

На сьогоднішній день флот SkyUp становлять три лайнери Boeing 737 Next Generation ємністю 149 місць: дві машини 2013 року випуску і одна 2002 року випуску. Також начебто SkyUp взяла в лізинг два Boeing 737-800, які раніше використовувались авіакомпанією Malaysia Airlines.

SkyUp виходить на ринок пасажирських перевезень у квітні цього року. Спочатку це будуть чартери, а з середини літа почнуться перші регулярні рейси за маршрутами Київ-Одеса і Харків-Одеса та будуть відкриті продажі на міжнародні рейси до Барселони і Ларнаки.

Довідка. Літаки сімейства Boeing 737 MAX оснащені сучасними високотехнологічними двигунами CFM International LEAP-1B, вінглетом Advanced Technology, що сприяє подальшому поліпшенню експлуатаційних характеристик при польотах на великі відстані, і поліпшеним дизайном інтер’єру Boeing Sky Interior. На сьогоднішній день загальна кількість замовлень на модель Boeing 737 MAX перевищила 4 000 штук.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 + 19 =