Сергій Вакарін: Україна може стати лідером з кібербезпеки

Наприкінці травня цього року відбулася панельна дискусія «Кібернетика та дезинформація в Україні та на Заході», організована Фондом Віктора Пінчука.

Серед її учасників були генеральний директор компанії IronNet Cybersecurity Кіт Александер, президент Естонії в 2006-2016 рр. Тоомас Хендрік Ільвес, генеральний директор Jigsaw Джаред Коен та лауреат Пулітцерівської премії Енн Епплбаум (Washington Post).

Головним висновком дискусії було питання уникнення неминучості кібератак в Україні. Усі країни стикалися й надалі стикатимуться з подібними проблемами, які доводиться вирішувати. Україна буде лідером у цьому напрямку, оскільки має найбільший досвід і зможе запропонувати найкращі рішення. Слід посинати із вдосконалення освіти, щоб з дитинства мати навики боротьби з кібератаками.

Голова правління UkraineIS Сергій Вакарін обговорив питання цифрової безпеки з генералом Кітом Александером, директором Агентства національної безпеки у відставці та презентував українські рішення з кібербезпеки. Важливою темою розмови було і те, як діяти окремим компаніям та організаціям у разі кібератак, ініційованих іноземним урядом. На думку генерала, компанії не повинні залишатися наодинці з такими діями іноземних держав. Для подолання цього негативного явища необхідно докладати спільних зусиль усім – Уряду, бізнесу, громадянському суспільству.

Під час бесіди з екс-президентом Естонії

Сергій Вакарін привітав Тоомаса Хендріка з тим, що на Світовому Мобільному конгресі MWC 2018 в Барселоні Естонія отримала нагороду за державне лідерство. Пан Ільвес нагадав, що Естонія була першою країною в історії, яка постраждала від кібервійни, від масових хвиль спаму була перервана робота інтернет-сервісів банків, державних установ та засобів масової інформації країни. Зараз Естонія – серед країн, які найкраще захищені від потенційних кібератак, тому Україна, яка з 2014 року постраждала від численних хвиль вірусів та шкідливих програм, може перейняти їх досвід.

Нагадаємо, що українські рішення з кібербезпеки були представлені Сергієм Вакаріним на MWC 2018 у Барселоні, а також в рамках FutureFest (Університет KPI) та Українського космічного тижня. Одним з найперспективніших інструментів підвищення цифрової безпеки є технологія блокчейну.

Останнім часом кібератаки, ініційовані переважно з російських IP-адрес, були спрямовані не тільки на Україну та Естонію, а й на інші пострадянські та західні країни.

24 квітня 2018 року Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) прийняла резолюцію, яка засуджує кібератаки: “Кібератаки особливо небезпечні, оскільки вони можуть вразити стратегічну інфраструктуру країни, таку як система управління повітряним рухом або атомні станції. Тому гібридна війна може дестабілізувати та підірвати цілі суспільства, маючи наслідком численні жертви”. ПАРЄ закликала держави-члени утримуватися від гібридної війни, активізувати співпрацю для виявлення гібридних атак та загроз, а також ділитися найкращою практикою відповіді на такі дії.

Минулого року Україна отримала від НАТО обладнання кіберзахисту для боротьби з кіберзагрозами та розслідування кібератак у ключових державних установах.

Фото: Сергій Іллін, Фонд Віктора Пінчука

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *