Село можна буде просто згорнути бульдозером

Як таке може бути: у країні-лідері сільськогосподарського виробництва село злиденне?

„За підсумками 2016 року, Україна займає 12% світового ринку зерна, посіла 4-те місце з експорту кукурудзи, 6-те місце з торгівлі пшеницею”, – каже МінАПК. А в селі хтось із вас був?

Як таке може бути: у країні-лідері сільськогосподарського виробництва село злиденне?

Усе просто – наше село не має жодного стосунку до експорту та врожаїв. На землі навколо села працюють чужі люди, чужа техніка, а селянам на землі роботи нема. Єдине, що зв’язує село із землею, – це пай, тобто тонна зерна, яку раз на рік отримують “господарі” за свою землю. І все.

Докладніше

Коли буде запущено ринок землі, ця ниточка обірветься, і село можна буде просто згорнути бульдозером – воно нікому не потрібне.
І це відбудеться незалежно від того, чи це буде ринок власності чи оренди. Село не потрібне.

Виняток складають села у регіонах, де розвинуте садівництво, виноградарство, городництво та інші галузі, які потребують робочих рук. Там земля дає роботу людям. І виникає питання: чи не можна, часом, організувати сільськогосподарське виробництво так, щоб воно утворювало робочі місця на селі? І хто має про це думати?

Ну а тут іще економія коштів: закриття шкіл, фельдшерських пунктів, бібліотек – це те, що робить наша держава зараз, пришвидшуючи загибель села.

Моралі у цій байці не буде.

Леонід Фросевич

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 − 8 =