СБУ ліквідувала банду, яка вивозила культурні цінності з України

Співробітники Служби безпеки України блокували у Києві діяльність міжнародного угруповання, яке спеціалізувалося на контрабанді культурних цінностей з України. Правоохоронці встановили, що член банди, громадянин однієї з Балтійських країн, відвідував нашу країну для купівлі антикварних предметів.

Культурні цінності іноземець скуповував у місцевих колекціонерів для подальшого переправлення за кордон. Оперативники СБУ затримали зловмисника у пункті пропуску “Бориспіль-аеропорт” Київської митниці під час спроби вивезти за кордон чергову партію антикваріату.

Під час огляду речей ділка знайшли унікальні ювелірні прикраси та елементи старовинної зброї. За висновками експертів, вік деяких виявлених предметів становить понад півтори тисячі років.

У рамках відкритого кримінального провадження за ч. 2 ст. 15 та ч. 1 ст. 201 Кримінального кодексу України тривають слідчі дії.

У Миколаєві співробітники СБУ спільно з прикордонниками також попередили контрабанду культурних цінностей до європейських країн. Працівник однієї з державних установ обласного центру намагався через сервіси міжнародної пошти незаконно переправити за кордон антикварні предмети. Своїх клієнтів він підшуковував на спеціалізованих сайтах в Інтернеті. Оперативники задокументували спробу контрабандного відправлення медалей 19-го та 20-го століть, які мали надійти іноземному замовнику.

Під час проведення обшуків за місцем проживання та автомобіля фігуранта справи співробітники СБ України виявили матеріали та електронні носії, які підтверджують його протиправну діяльність. Слідчі СБУ оголосили зловмиснику про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 15 та ч. 1 ст. 201 Кримінального кодексу України.

Rost

Журналіст “Українського репортера”