Розмитнення легковика коштуватиме 2,5-3 тисячі євро (+відео)

Такий прогноз зробила голова Комітету ВР з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна в кулуарах парламенту, передає телеканал “112 Україна“.

 

Вона пояснила: “Ставка акцизного податку невисока – 400-600 євро. Але ПДВ – 20% і в’їзне мито – 10%. Сума митних платежів буде майже однакова незалежно від віку автомобіля. Якщо новіший автомобіль і показувати справедливу вартість – там менший акциз. На старіший – більший акциз, але його вартість менша, і тому податок на додану вартість і в’їзне мито менші. Треба орієнтуватися, що в будь-якому разі сума розмитнення сягатиме десь 2500-3000 євро”.

 

Ніна Южаніна висловила сподівання, що з урахуванням усієї суми платежів українці будуть зацікавлені купувати новіші авто. Адже, за її словами, при ввезенні старих машин зазвичай пред’являють документи зі значно нижчою ціною, ніж насправді. Тобто ПДВ у 20% та мито в 10% сплачують із “заниженої ціни в рази”.

 

“Тому такий непрямий податок, як акциз, у цьому випадку є справедливішим. Про нарікання, що в будь-якому разі, якщо порахувати всі платежі, сума може сягати трьох тисяч євро, – це так”, – підсумувала Южаніна.

 

При цьому вона наголосила, що ПДВ на авто на скасують, адже цього не підтримають ні МВФ, ні Мінфін, ані профільний комітет ВР.

На цю тему читайте також:

Ніна Южаніна переконана, що з євробляхами зволікати не можна

Южаніна обіцяє знижені ставки розмитнення “євроблях”

Розмитнення для мажорів. Нам знову пропонують півзаходи (+відео)

Що чекає власників автівок з єврономерами?

 

Serge

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 − 20 =