Розмитнення для мажорів. Нам знову пропонують півзаходи (+відео)

Нові ставки розмитнення авто, запропоновані Комітетом Верховної Ради з питань податкової та митної політики (ми писали про це в матеріалі “Южаніна обіцяє знижені ставки розмитнення «євро блях”), не вирішать проблем, які турбують автовласників. У цьому впевнені в об’єднанні «Авто Євро Сила». Ось як там прокоментували ініціативу парламентаріїв:

“Нам вкотре пропонують півзаходи. Не секрет, що більшість авто на єврономерах, якими користуються українці, мають стандарти Євро-4, Євро-3 або Євро-2. На це є кілька причин:

Насамперед – люди банально не мають грошей на нові (або відносно нові – до п’яти років) машини. Були б кошти, люди купували б машини в салонах – як пані Южаніна, а також більша частина українських депутатів і урядовців;

Іще одна причина – ринок завалено машинами української реєстрації в жахливому стані (в тому числі завдяки нашим дорогам), які коштують у рази дорожче, ніж європейські аналоги тих самих років випуску. Зрозуміло, що будь-яка нормальна людина хоче купити авто, котре не потребує великих вкладень і в набагато кращому стані, ніж можна придбати тут.

Наступний момент – не зрозуміла ставка на машини з двигуном понад 1,6 л, а це більша частина всіх автомобілів, які завозяться.

Складається враження, неначе в нашому уряді усвідомлено вважають, що середньостатистичний українець із зарплатою 150-300 у.о. повинен іще попрацювати кілька років, аби накопичити на розмитнення авто, яке він купив або хоче купити собі в Європі. На тлі європейських зарплат (які в кілька разів вищі від наших) і тамтешніх ставок розмитнення (ця процедура коштує 300-500 євро максимум) все це видається неприпустимим.

Ми вважаємо, що розмитнення будь-якого авто має бути доступним для кожного українця! І це не пропоновані 7500 чи навіть 1500 євро. Ні! Спекуляція на європейських екологічних стандартах, погрози новими надмірними штрафами (їх хочуть запровадити паралельно з цим законопроектом і ставками), а також спроба вичавити ще більше грошей у людей, у яких їх і так вже практично немає – це шлях до нагнітання обстановки навколо теми доступного авто і євроблях”.

На цю тему читайте також: 

«Авто Євро Сила» пікетувала уряд Гройсмана

Нехай чиновники пересідають на авто з євробляхами! Що пишуть у соцмережах

Що чекає власників автівок з єврономерами?

Serge

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 + 10 =