Прибулець з іншої Сонячної системи. До нас прилетів міжзоряний астероїд (+відео)

19 жовтня система телескопів на вершині гавайського вулкана Мауна-Кеа зафіксувала об’єкт, який виявився першим зареєстрованим міжзоряним астероїдом. Спочатку вчені вважали, що помітили нову комету, однак згодом з’ясували, що це щось абсолютно унікальне – астероїд не з нашої Сонячної системи.

Йому дали гавайське ім’я Оумуамуа, що означає “перший посланець здалеку”.

Астероїд має дуже незвичну сигароподібну форму: він витягнутий, в довжину майже 400 метрів, у ширину – в 10 разів менше. Раніше вчені бачили лише тіла із співвідношенням довжини та ширини 3:1.

До нашої Сонячної системи “прибулець” прилетів зі швидкістю 25 км/сек. До цього вчені реєстрували астероїди зі швидкістю не більше 4,88 км/сек.

Астероїд пройшов на мінімальній відстані від Землі 14 жовтня, а зараз стрімко віддаляється: 1 листопада перетнув орбіту Марса, а до травня 2018 року дістанеться Юпітера, а до 2024 року – Плутона.

Оумуамуа вже не видно в оптичний телескоп, його вивчають за допомогою космічних телескопів Spitzer і Hubble Space Telescope.

Віку і складу загадкового астероїду  вчені не знають. Відомо лише, що він темно-червоного кольору і не має пилу навколо себе.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=21&v=Yzha7ji3lsM

 

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × 2 =