Прес-весна на Дніпрових схилах відкрила нові імена

Майже півтисячі юних журналістів, фотографів, літераторів, операторів, телевізійників із семи країн світу (Україна, Білорусь, Бельгія, Польща, Голландія, Чехія та Словаччина) приймав Київ на XVII Міжнародному фестивалі «Прес-весна на Дніпрових схилах».

Впродовж трьох днів юна й доросла журналістська “братія” мала нагоду познайомитися ближче, обговорити спільні проблеми та визначити орієнтири. У фестивалі взяли участь понад 500 юних киян – учасників міських молодіжних форумів, фото-фристайлів, літературних та журналістських конкурсів. До оргкомітету надійшло близько двох тисяч робіт у десяти номінаціях.

«Прес-весна на Дніпрових схилах» уже 17 років поспіль проходить в столиці.

Урочиста церемонія нагородження переможців цьогорічного фестивалю відбулася в сучасній модній локації Києва – Pochayna Event Hall. У номінації «Журналістська робота» перемогу виборола Кароліна Муляк з Кривого Рогу. Також призові місця дісталися Софії Паладій з Буковини, Валерії Єфремовій з цього ж міста та киянці Анні Корубко.

Кращими літераторами журі визнало: вихованця «Юн-прес» Артемія Антонєнкова, Іллю Карпачова з міста Святогірськ Донецької області й Корнелію Колпакчі з міста Лиман Донецької області.

У номінації «Газета» перемога дісталася редакції газети «Дзеркало ліцею», вінницького ліцею № 7. Також серед переможців: газета «ІрпіньTime» Національного університету державної фіскальної служби України, «Шкільний світ» Криворізької школи № 126 і «Країна творчості» обласного Будинку художньої творчості з Миколаєва.

Своїх переможців визначила номінація «Інтернет-журналістика та ІТ-проект». Почесне І місце судді віддали вихованцям гуртка «Медіадизайн» інформаційно-творчого агентства «Юн-прес», а ІІ й ІІІ місця посіли Ольга Плотнікова, вихованка гуртка «Моя професія» Чернівецького обласного Центру науково-технічної творчості учнівської молоді та автор блогу «VIS-A-VIS» з Борисполя Ольга Кацан.

Кращими медіа-проектами журі визначили: проект «І обласний форум «Молодіжна медіаплатформа Полтавщини» вихованців гуртка «Юний журналіст» Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді, проект «Ніссе очима молоді» родини Сміт з Нідерландівм(Оксана Сміт– директор об’єднання слов’янських шкіл Нідерландів, керівник міжнародного проекту «Відкрита Європа – відкрита для всіх») і проект «Твої права та обов’язки» вихованки клубу «Юні кореспонденти» Кременчуцького міського будинку дитячої та юнацької творчості Анастасії Воліченко.

У номінації «Відеоробота» найкращим виявився фільм «Сонячні дні» команди НВК «№ 56» м. Херсон. Серед кращих – відеофільми «Живи реальністю» Володимира Лубенця з міста Кривий Ріг і «Новий погляд на передумови голоду» киянина Андрія Желтова і відеоролик «Ти можеш» проекту RazomFilm Дарії Дмитришиної, вихованки «Юн-прес».

Кращими «повелителями фотооб’єктиву» стали: Анастасія Зозуляк з Тернополя й киянки Вероніка Маркіна і Вероніка Балашова.

Номінація «Радіоробота» відкрила нові імена. Заслужену перемогу везуть із  фестивалю вихованці кіноакторської студії громадської організації «Спільнопродакшн», Івано-Франківськ. Не відстають від них і вихованці дитячої інформаційної агенції «Крила» Чернігівського обласного Палацу дітей та юнацтва та киянка, вихованка гуртка «Радіожурналіст» інформаційно-творчого агентства «Юн-прес» Катерина Шаповаленко.

У номінації «Голос покоління Z» дитяче журі моніторило журналістські матеріали про дитячі та молодіжні проблеми й досягнення, матеріали для дітей та молоді.

Перемогу юні журналісти віддали Наталії Плохотнюк, журналістці, завідувачці клубу «Журналістська ініціатива» ІТА «Юн-прес» Київського Палацу дітей та юнацтва за цикл робіт про події у молодіжному житті столиці. Разом з нею нагороди від молоді отримали Катерина і Матвій Ганапольські, телеведучі ток-шоу для молоді «18-» на «Прямому» каналі та журналісти газети «Дворічанський край» Харківської області Володимир Домнін і Ольга Саніна.

Другий день Фестивалю пройшов у «Парку Київська Русь» – Центрі культури та історії Стародавньої Русі, який ще називають енергетичним центром України. Розпочався насичений фестивальний день із брифінгу «Древній Київ. Подорожуй у часі!» з організатором, натхненником і керівником унікального «Київського Князівства», президентом Всеукраїнської федерації середньовічного бою Володимиром Янченком. Потім був квест-вояж «Від Дитинця до європейської столиці!» і неймовірне видовище – Чемпіонат світу з середньовічного бою IMCF 2019.

Третій, звершальний день Фестивалю був не менш насиченим. Це і ярмарок медіа-ідей «Вільна преса – вільна країна», і презентація бліц-досвіду керівників делегацій, і цікаві майстер-класи, воркшопи й жваві дискусії з науковцями, викладачами профільних вишів, журналістами-професіоналами, фахівцями Національної спілки журналістів України, Академії Української преси, Державного комітету телебачення та радіомовлення тощо.
І, як завжди, юні й дорослі журналісти, на знак єднання у спільному пориві творчості, посадили біля Палацу дітей та юнацтва чорнобривці й ялиночки.

Фото надане “Юн-прес”

Like

Наталя Плохотнюк

Журналістка


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *