Подробиці скандалу з гостомельською школою (+відео)

Гостомельську початкову школу № 15 можна назвати багатостраждальною, на жаль.

Свято першого дзвоника тут, у віддаленому мікрорайоні Баланівка селища Гостомель вийшло, начебто, урочистим, традиційним і водночас незвично-напруженим. Малеча калатала в мідний дзвінок з жовто-блакитним бантом, дарували квіти вчителям, розказували віршики… А на дорозі неподалік  стояв шкільний автобус на 24 місця, який мав відвезти 69 дітей і п’ятьох вчителів на нове, тимчасове місце навчання – до іншої школи ( № 13), в іншому мікрорайоні Гостомеля.

На шкільному подвір’ї можна було побачити ірпінських та гостомельських чиновників, серед яких були і селищний голова Юрій Прилипко зі своїми підлеглими, і очільник Ірпінського управління освіти Олег Білорус… (Школа підпорядковується в адміністративному плані поки що Ірпеню.)

Вітали дітей і вчителів з початком навчального року, висловлювали впевненість, що діти навчатимуться в рідній школі… Тільки ось Прилипко чомусь забув нагадати про свої невиконані  передвиборчі обіцянки збудувати дитсадки, школу. Ну, не любить він робити це…

Ми ж тим часом нагадаємо деякі ключові обіцянки Юрія Прилипка:

«У разі мого обрання на посаду селищного голови розпочну будівництво  на другий день після затвердження на посаді!». «Я не буду триматися за владу. Якщо посяду місце селищного голови і за три місяці нічого не зроблю, то сам напишу заяву й піду у відставку».( http://zora-irpin.info/gostomel-stane-mistom-z-sotsialnoyu…)

Відео: обіцянки Юрія Прилипка

Керманич освітян Приірпіння Олег Білорус запропонував дітям іти до класів, а батькам і директору школи залишитися для серйозної розмови. Поки маленькі школярики знайомилися з новими підручниками, зошитами, однокласниками й учителями, намагався умовити батьків перевести тимчасово своїх дітей на навчання до іншої школи, пояснюючи це необхідністю відновити протипожежну сигналізацію в цьому навчальному закладі. Заступник Ірпінського міського голови Олександр Маркушин пообіцяв, що для школярів до 1 жовтня виділять чотири класи у школі №13, діти навчатимуться у першу зміну і возитиме їх автобус. Але батьки твердо стояли на своєму: «Діти навчатимуться в цій школі!».

Нагадаємо: два роки тому, напередодні 1 вересня, вчителі прийшли до школи, а її обгороджено будівельною стрічкою. Виявляється, приміщення школи  викупили…. Власницею однієї із часток цього приміщення, в якому вже біля 70-ти років перебуває школа, після ліквідації радгосрпу “Бучанський” стала донька Гостомельського селищного голови Юрія Прилипка депутатка місцевої ради Ольга Прилипко.

Інша частина приміщення опинилася у власності Богдана Павлюка. Згодом він передав свою частку майна забудовнику та екс-заступнику Гостомельського голови Андрію Друзенку, який обіцяв побудувати в цьому районі садочок та початкову школу. Обіцяного гостомельчани й досі чекають…

І все ж новий навчальний у школі розпочався, але завдяки цілодобовому чергуванню місцевих  учасників АТО, небайдужості громадських активістів…  Дуже дивною є позиція керівництва Ірпінського управління освіти, яке роблять вигляд, що абсолютно нічого не відбувається, мовляв, приміщення такої школи взагалі не існує, вона там знаходиться незаконно (всі 50 років?!) і ні в що не втручається.

Як бачимо, і вчителі, і батьки, а, головне – діти є заручникам чиїхось амбіцій і  недбалості, вони знаходяться ніби у підвішеному стані.

29 серпня в школі №15 громада зустрічалася з ірпінськими та місцевими чиновниками, щоб висловити своє глибоке обурення: за лічені дні до початку нового навчального року заклад хочуть закрити. Першим під громадський прес потрапив головний інспектор Ірпінського МВ ГУ ДСНС України у Київській області Тарас Гордієнко. Він розповів, що школу перевіряли у 2017 році.

“За результатами перевірки було ініційовано позов до адміністративного суду за порушення, які виявили у ході експлуатації будівлі навчального закладу, оскільки школою не були виконані  приписи. Зокрема, не було встановлено протипожежної сигналізації, не були оброблені відповідними протипожежними засобами дерев’яні покриття та сходи, не були прибрані з приміщень на першому поверсі газові балони, які не мають відношення до школи… Апеляційний суд 31 травня 2018 року виніс рішення щодо призупинення діяльності школи. Відповідачем у справі було управління освіти та науки Ірпінської міської ради. Про рішення суду керівництво мало би знати. Під час перевірки виявили низку суттєвих недоліків, які не ліквідовують з року в рік. І вони впливають на безпечне перебування дітей у навчальному закладі. Частково педагоги самі усунули  ці недоліки. Але залишилися капітальні роботи, які потребують додаткового фінансування. Рішення суду потрібно негайно виконувати», — роз’яснив ситуацію Гордієнко.

“Незначні недоліки ми усунули власними силами. Щодо решти, які потребують значних фінансів, звернулися з листом до начальника управління освіти та науки. Ірпінська міська рада мала виділити відповідні кошти. Але нам ніхто не допоміг. Тому недоліки так і залишилися. Школа потребує встановлення пожежної сигналізації, системи оповіщення, обробки дерев’яних конструкцій негорючими матеріалами, заміни міжповерхового перекриття та сходів на бетонні. За договором лише на три перші пункти необхідно майже 117 тисяч гривень. З листами про подальшу роботу школи я зверталася до управління освіти та науки, тодішнього мера Ірпеня Володимира Карплюка ще наприкінці минулого навчального року. Але відповіді не надійшло”, — розповіла директор школи Людмила Луценко. – Незрозуміло лише, чому нам повідомили про цю ситуацію за три дні до початку навчального року».

Увечері 3 вересня педагоги, батьки й навіть малі учні початкової школи № 15 приїхали на сесію Гостомельської селищної ради

-Ми не віримо чиновникам, – каже Сергій, батько третьокласника. – Де гарантія, що за час вимушених канікул зі школи не викинуть усі приладдя й меблі, а також дітей?

-Ніхто не возитиме дітей у переповнених автобусах, де й продихнути не можна, – додає Наталія, мама першокласника. – Чиновники кажуть, що буде автобус, але це ж дитина 6 років, вона ніколи ще сама нікуди без батьків не їздила. Також виникає питання, чому Ірпінський відділ освіти влітку не сказав вчителям, що вони програли першу судову інстанцію про закриття школи? Перше судове засідання було весною. Замість того, щоб зібрати вчителів і батьків й сказати, що потрібно усунути недоліки – зробити сигналізацію й обробити підлогу, відділ освіти подав апеляційну скаргу й знову програв суд. Ми хотіли влаштувати свою дитину до 14-ї школи, яка значно ближче, у військовому містечку, але нас туди не взяли, кажуть: немає місця. У Бучі – така ж ситуація. А в 13-у школу – страшенно далеко.

Утім, повернемося до сесії Гостомельської селищної ради. Депутати погодилися розглянути питання про школу № 15, мабуть, остерігаючись бунту. І раптом секретар ради зачитує заяву Ольги Прилипко, яка звертається до селищної ради з проханням прийняти від неї в подарунок до комунальної власності селища її власне нежитлове приміщення, тобто приміщення школи! Співвласник 1\2 частини приміщення погодився з рішенням Ольги Прилипко.

Овва! Донька мера робить такий щедрий подарунок…

Далі буде.

Наталя ПЛОХОТНЮК

На фото: батьки учнів вимагають від заступника мера Ірпеня Маркушина не закривати школу.

Фото “Українського репортера”

Відеорепортаж про ситуацію зі школою №15:

https://www.facebook.com/ukrreporter/videos/2198722353786957/

Like

Наталя Плохотнюк

Журналістка


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *