Півроку вже триває суд над екс-ректором Податкової Мельником

Прокуратура Київської області нагадала, що не забула про скандально відомого Петра Мельника, який очолював Національний університет Державної податкової служби України.

Представники закону проінформували депутатів облради, що сьогодні триває судовий розгляд кримінального провадження стосовно колишнього ректора. За висновком слідчих, Мельник “вчинив розтрату майна державного навчального закладу на суму понад 33 мільйони гривень”.

Громадські активісти мають версію, що ця справа затягується. Як довго триватиме суд — невідомо.

Ще у червні 2016 року облпрокуратура повідомила про завершення розслідування та направлення матеріалів справи до суду (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

А “накопали” таке: протягом 2007-2008 років екс-ректор податкової , не маючи законних повноважень, відчужив 4 об’єкти державної власності товариству, засновниками якого є його дружина та син.

Відчужене майно, яке перебувало в оперативному управлінні Національного університету ДПС України, знаходилось в Київській, Хмельницькій областях, а також у Сімферополі.

Журналісти програми “Схеми”, посилаючись на звіт Держфінінспекції, розповіли про деякі комбінації цього професора.

Йдеться і про те, скільки було зароблено на “відрахованих душах” з університету, і про те, що понад 3,1 мільйона гривень коштувало державі завищення вартості побудови двох нових гуртожитків в Ірпені для студентів академії.

“На 3 мільйони гривень у 2010 році Податковий університет купив “службового житла” в київській новобудові, де 3-кімнатну квартиру Мельник відписав особисто собі”.

Говориться і про те, як у 2007 році “Мельник продав санаторій Податкової академії у Ворзелі компанії “Міжрегіональна фінансово-юридична академія”, яка належала його ж сину”.

Судові справи Мельника, певно, входять до п’ятірки найгучніших. У липні 2013-го його затримали нібито за хабар. Мельник у відповідь заявив, що тодішній клан Януковича, перш за все очільник Міндоходів Клименко, забажав прибрати до рук ректорську посаду, а самого Мельника — знищити. Мельника до суду привозили в інвалідному візку — він називав себе “дуже хворим”.

Петро Мельник, звичайно, – капітан… До суду ще далеко

Підозрюваного помістили під домашній арешт, однак він зумів зняти електронний “браслет” і втекти за кордон. Опинився в Америці, у доньки. У липні 2015-го повернувся в Україну, його затримали.

Згодом відпустили. Ірпінський суд зняв з нього обвинувачення. Однак Апеляційний суд скасував це рішення і направив на новий розгляд.

1996 рік,Ірпінь. Приватне будівництво біля Податкової, яке, за свідченнями місцевих, курирував Мельник. Фото Валерія СКИБИ

Мельник, колишній депутат ВР трьох скликань, був у Партії регіонів. Намагався поновитися на ректорській посаді. Його вважали людиною Азарова. Знавець “азіровки” часто навідувався до “володінь” Мельника. Неодноразово бачили тут і Леоніда Кучму.

Світлана КОВАЛЬОВА
Фото на головній: 1998 рік, Ірпінь. Ключ від податкового вузу – в “надійних руках”

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *