Підвищення пенсій військовослужбовцям. Чи все так просто?

Влада вже готується до виборів, тож починаються різні методи задобрювання електорату. Одним із них є намагання підвищити рівень життя населення. Вже вчора прем’єр-міністр заявив про підвищення пенсій військовослужбовцям з 1 січня 2018 року, тобто заднім числом. Своїми міркуваннями з цього приводу поділився економіст Олег ПЕНДЗИН.

«Я хочу нагадати, що в 2017 році було прийнято новий закон про загальне пенсійне забезпечення, до якого було прийнято ще постанову №704, яка принципово міняла структуру виплат військовослужбовцям, різко збільшуючи грошове утримання, з якого нараховується пенсія.

Тобто, за великим рахунком, підвалини для підвищення пенсій у межах уже зміненого законодавства теоретично були, – сказав Олег Пендзин в ефірі радіостанції “Голос столиці”. – Правда, якби використовувалися ті законодавчі і нормативно-правові акти, про які я сказав, то для підвищення пенсій довелося б додатково витратити близько 30 мільярдів гривень.

І я хочу нагадати, що приблизно таку суму і запросило Міністерство соціального забезпечення у Мінфіну, коли готувався проект бюджету на 2018 рік. Правда, в бюджеті було виділено 8,5 мільярда. Тому всю роботу з перерахунку пенсій було призупинено, і нас зорієнтували на те, що уряд внесе новий принциповий закон про пенсійне забезпечення військовослужбовців, який врегулює цю ситуацію.

Але оскільки цей закон дуже важко проходить через погоджувальні органи в Кабміні, дискусія буде точитися, на мій погляд, ще не менше півроку. Тому, я так розумію, прем’єр-міністр вирішив нарешті виконати свої обіцянки і з 1 січня перерахувати пенсії, додавши по 1500 гривень військовослужбовцям.

Як тимчасове рішення було прийнято постанову Кабміну про даний перерахунок. Так що все законно. Єдине, що – це буде недовго і діятиме лише до моменту, поки вийде новий закон.

Моя точка зору наступна: в бюджеті немає необхідних 35 мільярдів. Підвищити зараз на півтори тисячі гривень пенсіонерам-військовослужбовцям, а їх – півмільйона, можна хіба що тимчасово.

Бо 35 мільярдів немає.

Тому в будь-якому випадку владі доведеться вносити зміни до законодавства, змінювати підходи до пенсійного забезпечення військовослужбовців. Коли сьогодні урядовці коментували своє рішення, то вони сказали, що підвищення відбуватиметься в два етапи, перший буде зараз, а другий переноситься аж на 2020 рік.

Тобто, якщо пенсії піднімуть зараз, то потім доведеться чекати нового закону, який змінить принципи нарахування, але виходити доведеться з наявних бюджетних коштів. Тому що неможливо розподілити те, чого немає.

У чому конкретно камінь спотикання в ухваленні цього законопроекту? Він у тому, що уряд хоче поміняти логіку нарахування пенсій військовослужбовцям. Поки що незрозуміло, в якому вигляді це буде подано, напевно, 25 років вислуги збережуться, але та логіка, яка зараз закладається, не влаштовує Міноборони.

Оборонне відомство категорично заперечує нову редакцію закону «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців», подавши вкрай негативний відгук на цей законопроект, який надавався йому на погодження. Тому всі ці нюанси мають бути закріплені в новому законодавстві про пенсію військовослужбовців, який поки що не погоджений центральними органами виконавчої влади. Все це, на мою думку, тягнутиметься доволі довго».

Відео на цю тему https://www.facebook.com/ukrreporter/videos/881780218663221/

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *