Підлеглий прокурора Київщини Чібісова не з’явився у суд підтримати обвинувачення

Довготривалий судовий розгляд кримінального провадження про шахрайство, у якому звинуватили гостомельського мера Юрія Прилипка, є прикладом того, що з реформою правоохоронної та судової системи не все гаразд.

Сьогодні, 19 квітня, в Бородянському районному суді мало відбутися чергове засідання. Планувалося, що заслухають свідків з боку потерпілого, киянина Олега Кошелева. Однак на процес не прибув представник державного обвинувачення. Як розповів «Українському репортеру» потерпілий Олег Кошелев, прокурор надіслав факсове повідомлення, що сьогодні у нього немає можливості приїхати.

Відтак слухання справи перенесли на 7 травня.

Олег Кошелев згадує, що це вже не перший випадок, коли прокурор не з’являється на процес у справі Юрія Прилипка.

Між тим, Київська обласна прокуратура пред’явила Прилипку обвинувачення ще на початку 2016-го.

“Під час досудового розслідування встановлено, що посадовець (мова про Юрія Прилипка. – Ред.) пообіцяв громадянину придбати та оформити на нього право власності на земельні ділянки в адміністративних межах Гостомельської селищної ради за ціною по 500 доларів США за 0,01 га. У подальшому громадянин з метою отримання земельних ділянок передав посадовцю кошти у сумі 148 тисяч доларів США (згідно офіційного курсу НБУ станом на 13.12.2006 – 747 400 гривень).

Втім, вже після отримання коштів від громадянина посадовець жодних дій щодо придбання та оформлення права власності на земельні ділянки не провів, а коштами розпорядився на власний розсуд…».

Майже два роки не можуть дати правову оцінку діям гостомельського мера Прилипка. Рекордний час. І це ж не заплутана, складна справа, де треба провести низку експертиз, допитати десятки свідків. Проста фабула. Але ж вона не посувається у бік завершення. Якийсь тупик. З чиєї вини?

Під завісу 2016 року матеріали кримінального провадження опинилися в Ірпінському суді. Процес ніяк не міг зрушити з місця. Вже тоді потерпілий Кошелев став підозрювати, що відбувається навмисне затягування справи.

Зі скрипом розпочали слухати… А невдовзі «застопорилося», бо з матеріалів справи зник документ – судовий позов потерпілого до Прилипка. Причому він «розчинився» десь тоді, коли матеріали передавали з однієї судової інстанції до іншої.

Після цього – нові палиці в колеса. Суд повертав матеріали справи до прокуратури на доопрацювання. Прокуратура не погоджувалася з таким вердиктом і зверталася до апеляційної інстанції. Остання задовольняла прокурорське клопотання і повертала справу для судового розгляду. Така собі круговерть матеріалів про шахрайство.

Зате час од часу чуємо, що прокуратура прагне повернути довіру народу до своєї інстанції. Нагадаємо, що Юрій Луценко під час голосування в парламенті за його кандидатуру на посаду генпрокурора заявив, що «йде в прокурори на півтора-два роки» і наголосив на своєму головному завданні: змінити «генеральний могильник», перетворивши прокуратуру в «справжнього адвоката людей і держави».

Отож і хочеться запитати Юрія Віталійовича, коли в прокуратурі Київської області нарешті з’являться «справжні адвокати людей і держави»? Нагадаємо, що прокуратуру області очолює Дмитро Чібісов.

Леонід БОРИСЕНКО

На цю тему читайте також

Мер Гостомеля Прилипко про обвинувачення: «Плєвать я хотів на ту статтю!» (+аудіо)

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

six − 2 =